Nietoperze atakują


Nietoperze atakują: artykuł nr 1473

2005-11-03 18:28:19 Zoologia

Amerykę Południową opanowały zarażone wścieklizną nietoperze wampiry. W niektórych miasteczkach dzieją się sceny rodem z filmów grozy.

Ich ofiarami padły już 23 osoby, które zmarły ukąszone przez te drapieżne zwierzęta podczas snu. Spanikowani mieszkańcy zagrożonych okolic uszczelniają domy w obawie przed atakiem skrzydlatych wampirów. Eksperci twierdzą, że zarażonych wścieklizną zwierząt są tysiące.

W ubiegłym miesiącu cała zarażona kolonia krwiożerczych ssaków zaatakowała kilkaset osób w miejscowości Maranhao położonej ok. 2,5 tys. km od Sao Paulo. 16 osób zmarło. Ostatnią ofiarą nietoperzy wampirów jest Valnice Santos, 20-latka, którą zwierzęta pogryzły w jej mieszkaniu.

Niektórzy eksperci twierdzą, że ataki nasiliły się, ponieważ w wyniku wycinania lasów nietoperze zostały pozbawione własnego środowiska naturalnego. Jedynym skutecznym sposobem walki z zarażonymi koloniami nietoperzy jest wyłapywanie pojedynczych sztuk i spryskiwanie ich trucizną w nadziei, że przeniosą ją na inne osobniki stada.

Źródło: gazeta.pl/METRO (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii