W obronie budżetu innowacji ekologicznych


W obronie budżetu innowacji ekologicznych: artykuł nr 2243

2006-04-06 13:44:09 Ekologia

Trzy organizacje gospodarcze i środowiskowe wspólnie wezwały Komisję Europejską, aby nie ograniczała środków finansowych na innowacje ekologiczne w okresie budżetowym 2007-2013.

W dniu 3 kwietnia Europejska Unia Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw (UEAPME), Europejski Komitet Związku Dostawców Technologii Ochrony Środowiska (EUCETSA) oraz Europejskie Biuro Ochrony Środowiska (EEB) wystosowały pismo do trzech komisarzy.

Autorzy listu wzywają przewodniczącego Komisji José Manuela Barroso, komisarza ds. przedsiębiorstw i przemysłu Güntera Verheugena oraz komisarza ds. środowiska Stavrosa Dimasa do zapobieżenia ograniczeniu środków na innowacje ekologiczne.

Po posiedzeniu Rady Europejskiej w grudniu 2005 r. na Komisję wywierana była presja o ograniczenie jej ogólnego wsparcia dla innowacji o około 30 procent. Takie cięcia prawdopodobnie wpłyną na budżet innowacji ekologicznych, który pierwotnie był ustalony na 520 milionów euro na okres siedmiu lat, a obecnie ma być finansowany poprzez nowy program ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

Źródło: CORDIS (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii