Dzień Wiosny - ponad 1200 szkół z Polski!


Dzień Wiosny - ponad 1200 szkół z Polski!: artykuł nr 407

2005-03-10 05:15:10 Szkoła

Dzień Wiosny w Europie - Polska prowadzi. Liczba zarejestrowanych szkół z Polski przekroczyła już 1200! Z całej Europy zarejestrowało się ponad 5000 szkół. Liczby te rosną z każdym dniem.

17 marca w szkołach w całej Europie odbędą się festyny europejskie, spotkania z ciekawymi ludźmi, debaty, konkursy i wystawy. W ten sposób szkoły świętują Dzień Wiosny w Europie. W tym roku tematem przewodnim obchodów jest Konstytucja Europejska.

Uroczysta inauguracja obchodów

Centralne obchody Dnia Wiosny w Polsce odbędą się 17 marca na Uniwersytecie Wrocławskim. Uroczystość rozpocznie się od debaty w słynnej Auli Leopoldina. W debacie o przyszłości Europy weźmie udział honorowy patron Dnia Wiosny prof. Jan Miodek oraz Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Lidia Geringer d'Oedenberg oraz Jacek Protasiewicz. Debatę poprowadzi prorektor prof. Krzysztof Wójtowicz. Dla uczniów Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowała serię wykładów na temat Unii Europejskiej. Patronat medialny nad obchodami objęło Radio Wrocław, które przeprowadzi transmisję z Auli Leopoldina.

O godz. 18.30 w Filharmonii Wrocławskiej odbędzie się uroczysty koncert w wykonaniu uczniów wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych na temat "Wartości europejskie".

Cały artykuł na stronie: www.interklasa.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół