Rozpoczęła się XIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki


Rozpoczęła się XIII edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki: artykuł nr 48925

2010-09-17 00:42:27 Ciekawostki

W tym roku organizatorzy przygotowali ponad 1000 imprez we Wrocławiu i w siedmiu miastach naszego regionu. Jak podkreślają organizatorzy, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tylko w pierwszym dniu zaplanowano 121 imprez. Co 17 września zobaczymy na Festiwalu? Oto kilka wybranych propozycji:

Ptaki wokół nas
To propozycja Wydziału Nauk Biologicznych UWr. W trakcie półtoragodzinnych zajęć w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu prowadzone będą obserwacje ptaków przez lornetki i lunety. Zajęcia odbędą w małych grupach, a uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie gatunki ptaków żyją we Wrocławiu, jak można je obserwować i jak się zachowywać w pobliżu gniazd.

Najpiękniejsze eksperymenty w historii fizyki
To przystępny opis kilku nieco już zapomnianych, ale wciąż spektakularnych eksperymentów fizycznych, które okazały się kluczowe dla rozwoju nauk ścisłych. Przedstawią je wykładowcy z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

Zwiedzanie Muzeum Anatomicznego
Wykładowcy z Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Akademii Medycznej oprowadzą po Muzeum Anatomicznym, opisując jego historię i pokazując wybrane preparaty anatomiczne zgodnie z tematem imprezy: ?Zmienność w anatomii prawidłowej ciała człowieka?.

Wyprodukuj samochód w dziesięć minut, czyli przygoda na linii produkcyjnej
W ramach warsztatu organizowanego na Wydziale Informatyki i Zarządzania PWr uczestnicy poznają podstawowe zasady zarządzania procesem produkcyjnym, biorąc bezpośredni udział w grze symulacyjnej, polegającej na montażu uproszczonych wersji 3 rodzajów samochodów. Motto imprezy: "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem".

Muzyka Chopina w choreoterapii psychologicznej ? warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Na warsztaty ukazujące zastosowanie muzyki Fryderyka Chopina w terapii za pomocą ruchu i tańca zapraszają pracownicy wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Maraton matematyczny
Eliminacje, które odbędą się w Instytucie Matematyki UWr, polegają na rozwiązaniu testu w ciągu 45 minut. Po kolejnych 15 ogłaszane zostaną nazwiska osób, które przeszły do finału. Finały odbędą się w sobotę. Co godzinę zawodnicy otrzymują nowe zadania, a osoby z najsłabszymi wynikami odpadają z gry. Konkurs trwa do chwili wyłonienia najlepszego zawodnika w danej kategorii. Wszyscy uczestnicy finału otrzymują dyplomy z odnotowaną liczbą rozegranych rund.

Zapraszamy! www.festiwal.wroc.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek