Toruńska Noc Naukowców


Toruńska Noc Naukowców: artykuł nr 48924

2010-09-16 23:49:17 Ciekawostki

Już 24 września, po raz pierwszy w Toruniu, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbędzie się Toruńska Noc Naukowców.

I edycja Nocy Naukowców w Toruniu zagości na Wydziale Chemii UMK przy ul. Gagarina 7. Będzie tam można zobaczyć w akcji łazika marsjańskiego, skonstruowanego przez studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK oraz Politechniki Białostockiej, obejrzeć niebo z toruńskim Planetarium (będzie można również zdobyć wejściówki na seanse), a także wziąć udział w eksperymencie rozerwania półkul magdeburskich. Zainteresowani budową i działaniem tomografu optycznego będą mogli wziąć udział w jego budowie, będąc jednocześnie twórcami i tworzywem.

Pracownicy i studenci Wydziału Chemii zaprezentują liczne pokazy chemiczne i proces produkcji szkła, a współpracująca z Wydziałem Matematyki i Informatyki fundacja Fabryka Talentów pokaże jak zbudować działającego robota z klocków lego. Specjalną atrakcją imprezy będzie wieczorny pokaz kuglarski połączony z komentarzem fizyka.
Toruńska Noc Naukowców rozpocznie się o godzinie 18:00, a zakończy o północy.

Na dwie imprezy chemiczne: "Jest ciekawie brachu w naszym fachu" oraz "Złap światło" obowiązują wcześniejsze zapisy (na adres nocnaukowcow@umk.pl), które prowadzone będą od 20 września.
Już teraz dzieci w wieku 7-12 (klas I-VI) mogą wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z Nocą Naukowców. Konkurs "To my polecimy na Marsa" nawiązuje do jednej z imprez poświęconej łazikowi marsjańskiemu. Zgłoszone prace powinny ilustrować wyobrażenia o powierzchni Marsa, otoczenia badanego przez robota marsjańskiego Magnum. Prace rysunkowe lub malarskie, wykonane samodzielnie, powinny mieć format nie większy niż A4. Termin składania - do 22 września. Prace należy złożyć w Centrum Promocji i Informacji UMK (ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń, tel. 56 611 46 57), gdzie można się również zapoznać z regulaminem konkursu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy program Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.torun.pl

Więcej informacji w serwiesie FESTIWALE NAUKI

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek