Dzień Żaby w ramach Kampanii na Rzecz Płazów


Dzień Żaby w ramach Kampanii na Rzecz Płazów: artykuł nr 5757

2008-06-02 10:11:25 Zoologia

Impreza Dzień Żaby, organizowana przez Dział Dydaktyczny w ramach Kampanii na Rzecz Płazów miała miejsce 20 maja br przy Restauracji Letniej. Uczestniczyło w niej 120 gimnazjalistów ze szkół z Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Oleśnicy i Sobótki wraz ze swoimi nauczycielami. Impreza miała charakter happeningu na wolnym powietrzu, podczas którego odbyły się dwa konkursy. W pierwszym uczniowie prezentowali postery nawiązujące do tematyki biologii i ochrony płazów oraz obecności płazów w kulturze i religii.


Ocena posterów

Następnie odbył się konkurs na najlepszy happening nawiązujący do Dnia Żaby. Uczestnicy prezentowali różnorodne formy ekspresji: skecze, pantomimę, taniec, śpiew, deklamację wierszy. Oceniana była forma przekazu, zaangażowanie uczestników oraz przesłanie, motto happeningu Przedstawienia było ubarwione rekwizytami i planszami, transparentami związanymi z tematyką ochrony płazów.

Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, pracowitością, poczuciem humoru i znajomością tematu, a ich występy i postery przyciągnęły uwagę nie tylko uczestników happeningu ale i zwiedzających.Jury pod przewodnictwem dyrektora ZOO p. Radosława Ratajszczaka wybrało i nagrodziło najlepszych.
 

Konkurs na poster Dnia Żaby:


1 miejsce-Gimnazjum nr 2 Wrocław2 miejsce–Gimnazjum Kąty Wrocławskie3 miejsce-Gimnazjum nr 20 Wrocław

Konkurs na happening Dnia Żaby:


1 miejsce - Gimnazjum Kąty Wrocławskie2 miejsce - Gimnazjum nr 11 Wrocław

3 miejsce - Gimnazjum nr 2 Wrocław
 

mgr Maria Bielec
st.spec. ds dydaktycznych

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii