Konkurs grantowy - Szkoła z klimatem - Fundacji Nasza Ziemia - zgłoszenia do 12 stycznia 2009


Konkurs grantowy - Szkoła z klimatem - Fundacji Nasza Ziemia - zgłoszenia do 12 stycznia 2009: artykuł nr 6024

2008-12-10 10:28:37 Ekologia

Fundacja Nasza Ziemia i Vattenfall Heat Poland serdecznie zachęcają do zgłaszania projektów edukacyjnych w ramach konkursu grantowego Szkoła z klimatem przeznaczonego dla placówek edukacyjnych z terenu Warszawy i Pruszkowa! Na zgłoszenie zostało już tylko półtora miesiąca - na Wasz projekt czekamy do 12 stycznia 2009!

KONKURS GRANTOWY SZKOŁA Z KLIMATEM
Konkurs ma na celu zainicjowanie działań edukacyjnych służących ograniczaniu zmian klimatu poprzez rozwinięcie i zaadaptowanie przez szkoły idei Ty też masz wpływ na zmiany klimatu.

Zadaniem konkursowym jest zaplanowanie i rozpoczęcie w roku szkolnym 2008/2009 realizacji programów edukacyjnych zgodnych z celami konkursu (możliwe jest zgłaszanie kolejnych edycji programów, ale wyklucza się zgłaszanie już zrealizowanych projektów).

Do wygrania jest pięć grantów po 2 000 zł brutto każdy na realizację wybranych projektów. Zgłoszenia można przesyłać do 12 stycznia 2009 r. Szczegółowy regulamin jest dostępny na stronach www.naszaziemia.pl/konkursgrantowy oraz www.szkolazklimatem.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu *Szkoła z klimatem*: http://szkolazklimatem.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=582

KONKURS NAUCZYCIEL Z KLIMATEM
Zapraszamy edukatorów z terenu Warszawy i Pruszkowa do wzięcia udziału w konkursie *Nauczyciel z klimatem* na najciekawsze działania edukacyjne poświęcone tematyce zmian klimatycznych i przeciwdziałania im oraz oszczędności energii.

Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu na terenie swojej szkoły/przedszkola/placówki akcji edukacyjnej poświęconej tematyce globalnych zmian klimatu i możliwościom zapobiegania im oraz oszczędzaniu energii i surowców. Akcja może być skierowana do dowolnej grupy odbiorców.

W czerwcu 2009 roku Fundacja Nasza Ziemia wyróżni 10 nauczycieli. Każdy wyróżniony nauczyciel otrzyma indywidualny grant w wysokości 500 zł, dyplom *Nauczyciel z Klimatem* oraz referencje.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie www.szkolazklimatem.pl.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii