Chrońmy środowisko


Chrońmy środowisko: artykuł nr 6183

2009-03-23 11:33:22 Ekologia

Ogólnopolska Kampania Chrońmy środowisko ma na celu podwyższenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie właściwych postaw społeczeństwa wobec niekorzystnych zmian klimatycznych i degradacji ekosystemów. Nasze pomoce mają również przysłużyć się podniesieniu skuteczności selektywnej zbiórki odpadów.

Oferta adresowana jest do Lasów Państwowych, Miast, Gmin, Szkół, Zakładów Komunalnych oraz Organizacji Ekologicznych. Projekt ten wyróżnia innowacyjne podejście do tematu edukacji ekologicznej. Firma Mentor, która jest inicjatorem, akcji proponuje swoim klientom zbiór gotowych, wyselekcjonowanych opracowań merytorycznych, pomocy dydaktycznych i propagandowych.

Przy projektowaniu oferty  kierowaliśmy się opiniami dotychczasowych klientów – mówi Elżbieta Majchrzak  właściciel firmy – Wspólnie doszliśmy do wniosku , że większość  działań w zakresie edukacji ekologicznej wiązała się z rozpowszechnianiem materiałów drukowanych np. ulotek, folderów, które i tak w końcu „lądowały” w koszu na śmieci lub (niestety) na ulicy. Wykorzystując nowe technologie oferujemy swoim klientom  gotowe opracowania, ich personalizację i możliwość tworzenia nowych tematów. Przygotowaliśmy zestaw  tablic edukacyjnych, które zamontowane w terenie  są dostępne przez cały rok. Dodatkowo proponujemy wsparcie działań edukacyjnych wśród mieszkańców wyjątkowymi upominkami propagandowymi ( których nie wyrzucą do kosza) . Naszym klientom dajemy narzędzie do pracy z lokalnymi społecznościami i oferujemy kompleksową obsługę począwszy od projektu do montażu w terenie.
W programie wykorzystujemy wzorce stosowane przez nas od lat  przy budowie ścieżek przyrodniczych.

„Mentor” zapewnia, że projekt ma charakter rozwojowy i podobnie jak dotychczasowe kampanie firmy  będzie rozbudowywany. Cel szczytny, projekt naszym zdaniem nietuzinkowy, życzymy sukcesów.

Więcej na www.edukacjaprzyrodnicza.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii