Co poniedziałek Encyklopedia Zwierząt Świata


Co poniedziałek Encyklopedia Zwierząt Świata: artykuł nr 6182

2009-03-20 19:59:34 Ciekawostki

W poniedziałek, 23 marca ukaże się pierwszy tom Encyklopedii Zwierząt Świata. Nowa seria "Gazety Wyborczej" składa się z sześciu bogato ilustrowanych książek prezentujących różne gatunki zwierząt.

"Encyklopedia Zwierząt Świata" przestawia różnorodny świat fauny - ssaki, ptaki, płazy, gady, ryby i bezkręgowce. Seria zawiera przegląd wszystkich grup zwierząt z całego świata, mapy ich występowania, ciekawe dane o życiu zwierząt, najnowszą systematykę zoologiczną, a także wykaz gatunków zagrożonych i narażonych na wyginięcie.

W poszczególnych tomach znalazły się informacje ułożone w czytelny, encyklopedyczny sposób, a także rysunki i fotografie przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

"Encyklopedia" będzie ciekawą lekturą dla miłośników zwierząt w każdym wieku. Jej pierwszy tom opisujący ssaki ukaże się 23 marca wraz z "Gazetą Wyborczą" w cenie 6,99 zł. Kolejne będą publikowane co poniedziałek w tej samej cenie.


23 marca - Ssaki cz. 1

SsakiDo gromady ssaków należą zwierzęta zadziwiająco zróżnicowane pod względem wielkości. Znajdziemy tu i malutką badylarkę i ogromnego płetwala. Torbacze: od najbardziej znanych kangurów do dydelfów oraz szczerbaki, latawce i wiewióreczniki. Ozdobą tomu są naczelne, czyli małpiatki oraz drapieżniki - wilki i niedźwiedzie. Tom zamykają rozdziały o fokowatych, uchatkowatych i morsowatych.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)30 marca - Ssaki cz. 2

SsakiW tej części encyklopedii zapraszamy na spotkanie z prawdziwymi zwierzęcymi pięknościami. Kotowate. Dumne lwy, zwinne pantery, tygrysy, lamparty i żbiki odsłaniają przed nami swoje tajemnice. Poznajcie ich strategie myśliwskie,jak również tych na które polują, czyli kopytne. Zaprezentujemy też słonie, nosorożce i żyrafy. Dowiecie się gdzie żyją, co jedzą, jak między sobą walczą i jak wspólnie bronią się przed drapieżnikami.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 96
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


6 kwietnia - Ptaki

PtakiPtaki należą do najbardziej ruchliwych stworzeń w przyrodzie. W trzecim tomie encyklopedii przedstawimy je wszystkie: od maleńkiego kolibra do potężnego strusia. Poznacie więc bezgrzebieniowce i kusacze, ptaki grzebiące, blaszkodziobe, pingwiny, nury, rurkonose, brodzące, lelkowe, papugowe i jeszcze dziesiątki przedstawicieli ptasiego rodu. Dowiecie się, dokąd wędrują, jak polują, gdzie składają jaja i jak uczą latać swoje potomstwo.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


20 kwietnia - Gady i Płazy

Gady i PłazyGady uważane są przez wielu za relikty minionych epok, a to nie do końca prawda. Ta grupa nieustannie się rozwija. Tom otwierają żółwie, potem łakome krokodyle, jaszczurki i węże. Jak się rozmnażają? Jak bronią przed atakami,? Jak wychowują młode? Następną gromadą w tym tomie są płazy. Poznacie płazy ogoniaste, beznogie, bezoogonowe - ich zwyczaje, strategie i cykle rozwojowe.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 96
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)


27 kwietnia - Ryby

RybyDotychczas opisano ok. 25 tysięcy gatunków ryb, a podejrzewa się, że jeszcze kilka tysięcy nie zostało sklasyfikowaniych. Zaprezentujemy wam 5 gromad, objętych tradycyjną nazwą "ryby" - śluzice, minogi, ryby chrzęstne, mięśniopłetwe i promieniopłetwe. Dowiecie się jak wielką paszczę ma rekin. Jak tajemniczy jest żywot węgorza, i której rybce "wędrują oczy". Podwodny świat odsłoni przed wami swoje największe tajemnice.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 112
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)4 maja - Bezkręgowce

BezkręgowceBezkręgowce to zbieranina 30 różnych typów, z których części bliżej do kręgowców niż macierzystych bezkręgowców. Stanowią naprawdę niejednorodną i barwną zbieraninę. Mamy tu pospolite meduzy i kompletnie do nich niepodobne modliszki, mięczaki i motyle, niezbyt urodziwe pluskwiaki i niewiele od nich ładniejsze muchówki. Przekonajcie się jak ogromny i zróżnicowany jest świat bezkręgowców.

Format: 229x264 mm
Okładka: miękka
Stron: 88
Cena "Gazety Wyborczej" i książki 6,99 zł (w tym VAT)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek