W Łodzi powstało pierwsze biuro matrymonialne dla zwierząt


W Łodzi powstało pierwsze biuro matrymonialne dla zwierząt: artykuł nr 1556

2005-11-17 12:52:10 Ciekawostki

Jak sprawić, żeby czarny królik o wdzięcznym imieniu Czaruś znalazł wybrankę swego serca? Odpowiedź na to pytanie znalazła Małgorzata Polankiewicz, łodzianka, która stworzyła pierwsze w Polsce tradycyjne biuro matrymonialne dla... zwierząt. Tradycyjne, bo w Internecie działa już kilka wirtualnych biur, które kojarzą zwierzaki z całego kraju, ale typowego biura, gdzie wypełnia się drukowaną ankietę i dołącza zdjęcie kandydata „z sąsiedztwa” można by ze świecą szukać.

Pomysł zrodził się w głowie pani Małgorzaty w trakcie rozmowy z jedną z klientek biura matrymonialnego dla ludzi, które pani Polankiewicz również prowadzi.

– Pani Stefania, która szuka partnera dla siebie, poskarżyła mi się, że już od dłuższego czasu bezskutecznie próbuje znaleźć odpowiednie psy dla swoich trzech suczek – wspomina pani Małgorzata. – I wtedy pomyślałam: a dlaczego by nie kojarzyć także zwierzaków? Okazało się, że klientów z problemem mam o wiele więcej. Najodważniejsi już zgłaszają swoich pupili, a nieśmiali na razie tylko pytają o szczegóły.

We wzorze ankiety dla czworonogów oczywiście nie ma rubryki pod hasłem „zainteresowania”, ale poza tym zwierzęcy formularz jest bardzo podobny do tego stosowanego w zwykłym biurze. Trzeba dołączyć zdjęcie, wpisać imię i wiek kandydata, opisać jego wygląd i zwyczaje oraz podać, a najlepiej udokumentować, historię jego pochodzenia. To bardzo ważne w przypadku okazów rodowodowych.

Całość: NaszeMiasto.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek