Pracownicy Parków Narodowych grożą protestami


Pracownicy Parków Narodowych grożą protestami: artykuł nr 2717

2006-06-12 23:49:17 Leśnictwo

Przeciw obniżeniu o 10 proc. środków na pensje dla leśników w parkach narodowych protestuje Związek Leśników Polskich Parków Narodowych. Jego szef Piotr Kozłowski skierował w poniedziałek list do prezydenta Kaczyńskiego. Jeśli leśnicy nie otrzymają odpowiedzi do 20 czerwca, to rozpoczną protesty. Będzie to ostre wystąpienie. Nie wykluczamy nawet blokady dróg, prowadzących do miejsc atrakcyjnych turystycznie. Taka akcja będzie uciążliwa dla społeczeństwa - powiedział PAP w poniedziałek przewodniczący Związku Leśników Polskich Parków Narodowych Piotr Kozłowski.

Pracowników parków narodowych zbulwersowała decyzja minister finansów Zyty Gilowskiej, zalecająca obniżenie od 2007 r. wydatków na wynagrodzenia dla pracowników administracji rządowej o 10 proc. Decyzja dotyczy m.in. pracowników ministerstw, inspektoratów ochrony środowiska i weterynarii.

Jak poinformował PAP Kozłowski, pracownicy parków narodowych czasami zarabiają dwukrotnie mniej, niż leśnicy zatrudnieni przez Lasy Państwowe na analogicznych stanowiskach. Redukcja funduszy na ten pencje będzie - według Kozłowskiego - oznaczała poważną redukcję personelu parków, co zagrozi zasobom przyrodniczym w Polsce.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa