Połączenie dróg uratuje Rospudę?


Połączenie dróg uratuje Rospudę?: artykuł nr 3112

2006-08-10 20:40:41 Ekologia

Budowę 41-kilometrowej drogi omijającej Augustów i Suwałki zaproponowali ekolodzy, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy Augustowa, która ma przebiegać przez cenną przyrodniczo Dolinę Rospudy. Przedstawiciele organizacji ekologicznych spotkali się w poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Suwałkach i zaproponowali władzom miasta, by wsparły nowy wariant opracowany przez Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji Siskom. Zakłada on wybudowanie jednej 41-kilometrowej drogi zamiast samodzielnych obwodnic Augustowa i Suwałk.

Droga ta ominęłaby Dolinę Rospudy, którą według planów ma przebiegać obwodnica Augustowa. Droga rozpoczynałaby się od strony granicy polsko-litewskiej w miejscowości Szwajcaria przed Suwałkami. Obwodnica Suwałk kończyłaby się za miastem w pobliżu lotniska. Z obwodnicą Augustowa miałaby być połączona węzłem drogowym przebiegającym od lotniska do okolic Raczek.

Ekolodzy uważają, że obwodnica Augustowa powinna przebiegać przez wieś Chodorki – 4 km od Raczek. Twierdzą, że w ten sposób zaprojektowana droga ominie wszystkie cenne przyrodniczo tereny Suwalszczyzny, włącznie z Doliną Rospudy.

Źródło: TVP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii