Studia filmowe w Hollywood zanieczyszczają środowisko


Studia filmowe w Hollywood zanieczyszczają środowisko: artykuł nr 3749

2006-11-15 16:36:34 Ciekawostki

Badania prowadzone na jednym z uniwersytetów w USA dowiodły, że do całej listy instytucji i firm przyczyniających się swoim działaniem do poważnego zatruwania środowiska spokojnie można dopisać... studia filmowe w Hollywood. Wyniki badań Uniwersyteru Kalifornijskiego pokazują, że przemysł filmowy i telewizyjny robi większe szkody jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza wokół Los Angeles, niż inne badane sektory przemysłowe w tym regionie.

Główne źródło zanieczyszczenia powietrza pochodzi z dużej ilości pojazdów oraz ogromnej liczby eksplozji stosowanych do uzyskania efektów specjalnych.

Wizerunek Hollywood dzięki filmowym gwiazdom angażującym się w różnego rodzaju "zielone akcje", zawiera w sobie elementy związane z dbaniem o środowisko, jednak głównym problemem jest to, że studia, które od czasu do czasu podejmują działania świadczące o ich wrażliwości na problem, robią to niezbyt systematycznie i na krótki okres czasu. Takie chwilowe akcje nie przeradzają się raczej w trwałe praktyki.

Źródło: interia.pl/PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek