Le Soir o dolinie Rospudy


Le Soir o dolinie Rospudy: artykuł nr 4254

2007-03-01 16:23:45 Ekologia

Polska okazuje pogardę dla unijnego porządku prawnego, obstając przy realizacji obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy - pisze w czwartek belgijski dziennik Le Soir. Zdaniem dziennika, taka postawa to konsekwencja polityki rządu PiS wobec Brukseli.

"Ta sprawa potwierdza, że Polska braci Kaczyńskich wyróżnia się swoim nieprzejednaniem w Unii Europejskiej. W ten sposób z całą brutalnością okazuje teraz swoją pogardę dla unijnego porządku prawnego!" - pisze gazeta na marginesie reportażu z doliny Rospudy i relacji ze środowej konferencji prasowej w Brukseli komisarza ds. środowiska Stawrosa Dimasa, który dał Polsce tydzień na wstrzymanie wszelkich prac, zanim sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Gazeta podaje inne przykłady "nieprzejednania" Polski. "W imię swoich interesów narodowych Polska blokuje od listopada otwarcie negocjacji o nowym porozumieniu partnerskim z Rosją, chociaż sprawy energetyczne są kluczowe dla całej Europy; entuzjastycznie przyjmuje zainstalowanie na swoim terytorium amerykańskiej tarczy antyrakietowej; powtarza, że wcale się jej nie spieszy, by zobaczyć nową wersję traktatu konstytucyjnego UE" - wylicza "Le Soir".

Dziennik przytacza dane, z których wynika, że 67 proc. Polaków jest przeciwnych budowie obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy.

PAP - Nauka w Polsce, Michał Kot (Bruksela)

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii