Drugi dzień Festynu Nauki na Rynku w Krakowie


Drugi dzień Festynu Nauki na Rynku w Krakowie: artykuł nr 4583

2007-05-18 16:24:46 Ciekawostki

W 30 białych namiotach naukowcy i studenci z krakowskich uczelni publicznych prezentują ciekawe doświadczenia oraz dorobek swoich placówek. Na scenie pod Wieżą Ratuszową występują akademickie zespoły artystyczne. Zainteresowani studiowaniem na poszczególnych wydziałach krakowskich uczelni publicznych otrzymać mogą dokładne informacje, prospekty i informatory.

„Festiwal Nauki wpisał się na stałe w program Krakowa, właściwie trwa od 8 lat, i muszę powiedzieć, że jest coraz lepszy” – powiedział podczas inauguracji festynu rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Antoni Tajduś.

Były metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski przypomniał podczas inauguracji festynu sylwetkę „sługi Bożego i studenta” AGH, a potem pracownika Politechniki Krakowskiej Jerzego Ciesielskiego. „Czy potrzeba lepszego patrona? A on, mamy nadzieję, że będzie naszym patronem także dlatego, że jego proces beatyfikacyjny toczy się w stolicy apostolskiej” – powiedział kard. Macharski.

Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu Nauki, odbywającego się w Krakowie w dniach od 13 do 19 maja, jest "energia". W ramach festiwalu organizowano interdyscyplinarne panele dyskusyjne na krakowskich uczelniach; koncerty na estradzie przed Wieżą Ratuszową i na dziedzińcach uniwersyteckich oraz na scenach PWST i Akademii Muzycznej. Największą atrakcją festiwalu jest Festyn Nauki, trwający od 17 do 19 maja na Rynku Głównym.

Osobną prezentację przygotowało Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniach 17-19 maja, w otoczeniu zabytkowych budynków Collegium Nowodworskiego, zwiedzający będą mogli oglądać multimedialne prezentacje ukazując działalność poszczególnych katedr, instytutów, klinik i zakładów Collegium Medium UJ.

W tegorocznym festiwalu uczestniczą wszystkie krakowskie wyższe uczelnie państwowe oraz Papieska Akademia Teologiczna (PAT), a także konsulaty i zagraniczne instytucje kultury.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

 

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek