Na Pograniczu Biologii i Chemii


Na Pograniczu Biologii i Chemii: artykuł nr 5653

2008-04-21 15:15:41 Biotechnologia

Trzydniowe VI Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów Na Pograniczu Biologii i Chemii rozpoczęło się 20 kwietnia w Velkich Losinach w Republice Czeskiej. W seminarium biorą udział doktoranci i promotorzy, a także ich sympatycy, reprezentujący różnego rodzaju uczelnie i instytuty naukowe - uniwersytety, politechniki, akademie rolnicze, akademie medyczne, akademie ekonomiczne oraz inne typy szkół wyższych i ośrodków prowadzących studia doktoranckie o tematyce z pogranicza chemii i biologii.

Jak wyjaśnia Teresa Frosztęga z Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciel organizatora seminarium - jego celem jest umożliwienie doktorantom przedstawienia wyników badań, sprawdzenie umiejętności prezentowania prac oraz nawiązanie kontaktów naukowych z doktorantami i profesorami z ośrodków badawczych z całej Polski.

Podczas kilkudniowego spotkania wygłoszonych zostanie ponad 80 piętnastominutowych referatów w X sekcjach (większość, bo 2/3, w języku angielskim). Będą poruszały zagadnienia z pogranicza biologii i chemii oraz rolnictwa (na przykład ocena przydatności do celów nawozowych popiołów fluidalnych z węgla kamiennego, planowanie i jakość roślin uprawianych na glebie użyźnianej osadem ściekowym). Wzorem lat ubiegłych ich zbiorczą publikacją zajmie się Wydawnictwo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Impreza organizowana jest corocznie w ciekawych zakątkach turystycznych w kraju i za granicą.

Pierwsze spotkanie odbyło się w 2003 roku, podobnie jak obecne - w Velkich Losinach w Republice Czeskiej, kolejne między innymi w Krasiczynie i Lwowie oraz dwukrotnie w Nachodzie.

Pomysłodawcą idei spotkań młodych naukowców jest prof. Henryk Koroniak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii