Dzień Otwarty w SGGW


Dzień Otwarty w SGGW: artykuł nr 4670

2007-06-11 14:40:39 Ciekawostki

Jeszcze niezdecydowani maturzyści jakie studia wybrać, będą mogli poznać ofertę kierunków SGGW podczas „Dnia Otwartego". Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będzie otwarta dla wszystkich 16 czerwca br. W tym roku SGGW przygotowała 27 kierunków na studiach dziennych, 19 na zaocznych i 7 na wieczorowych. Wśród nich są 4 nowe. W październiku na dietetyce, logistyce, informatyce i pedagogice rozpocznie naukę prawie 700 studentów. Łącznie studentom pierwszego roku dziekani wręczą 6 200 indeksów.

Nowe kierunki:
Dietetyka to studia licencjackie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Nauka odbywa się w systemie dziennym. Kwalifikacja na podstawie matury z biologii lub chemii, limit miejsc – 60. Logistyka to studia licencjackie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym, prowadzone w systemie dziennym (120 miejsc) oraz w systemie zaocznym (także 120 miejsc). Kwalifikacja na podstawie matury z matematyki lub fizyki lub geografii. Informatyka to studia inżynierskie na Studiach Międzywydziałowych Zastosowań Informatyki, w systemie dziennym. Kwalifikacja na podstawie matury z matematyki lub informatyki lub fizyki, limit miejsc – 60. Pedagogika to także studia licencjackie uruchomione na Wydziale Nauk Humanistycznych. Nauka będzie się odbywać w systemie dziennym (150 miejsc) oraz w systemie zaocznym (także 150 miejsc). Kwalifikacja na podstawie matury z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie lub historii.
Rejestrację kandydatów na wszystkie kierunki SGGW prowadzi już od 1 czerwca. Odbywa się ona wyłącznie przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Szczegółowe zasady rekrutacji, są dostępne na stronie internetowe uczelni www.sggw.pl 

Podczas dnia otwartego, na który uczelnia zaprasza w sobotę, 16 czerwca br., wszyscy kandydaci otrzymają bezpłatne informatory o kierunkach studiów i o uczelni. Nowe informatory zawierają również tak zwany profil absolwenta, czyli informacje o tym jakie umiejętności zdobędą studenci w trakcie nauki i na jaki rodzaj pracy mogą liczyć po ukończeniu studiów. Spotkanie z rektorem i dziekanami rozpocznie się o godz. 1100 w gmachu biało-niebieskim przy ul. Ciszewskiego 8 w Warszawie.

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

 

Zobacz nasz informator:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek