Dzień Otwarty w SGGW


Dzień Otwarty w SGGW: artykuł nr 5433

2008-02-17 04:00:26 Ciekawostki

Jakie przedmioty zdawać na maturze, żeby dostać się do SGGW? Jakie są zasady rekrutacji na studia? Jaki kierunek wybrać? Tego wszystkiego będą mogli dowiedzieć się przyszli maturzyści podczas „Dnia Otwartego w SGGW".

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego regularnie prowadzi kampanię informacyjną wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są organizowane na uczelni spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami. Najbliższy „Dzień Otwarty w SGGW” już 23 lutego 2008 roku.
Tym razem uczelnia zaprezentuje się kandydatom w nowej formule. Poszczególne wydziały będą prezentować swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach rozstawionych w Auli Kryształowej SGGW. Uczniowie szkół średnich oraz ich rodzice będą mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio ze studentami poszczególnych kierunków.

Z okazji „Dnia Otwartego” studenci przygotowali specjalne wydanie swojego pisma „Okiem Studenta”. Cały numer został poświęcony przygotowaniom do matury i rekrutacji na studia. Maturzyści otrzymają także informatory oraz dowiedzą się, jakie przedmioty należy wybrać na maturze, by zostać studentem SGGW. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów, wydziałach, zasadach rekrutacji, a także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURS-AR (www.kursar.pl).

Dzień Otwarty to również doskonała okazja, by obejrzeć uczelnię „od środka”. W godzinach 11.00-13.00, co 20 minut, „spacerkiem po kampusie” wyruszy grupa chętnych do obejrzenia m.in. biblioteki, kilku laboratoriów, sal wykładowych i obiektów sportowych. Przewidziane są także spotkania młodzieży z Prorektorem ds. Dydaktyki, prof. dr hab. Krystyną Gutkowską, a także z dziekanami poszczególnych wydziałów.

Na pierwszy w tym roku „Dzień Otwarty w SGGW” zapraszamy 23 lutego 2008 roku, od godz. 11.00, do Auli Kryształowej przy ul. Nowoursynowskiej 166.

dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

________________________________
SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię ukończyło dotychczas ponad 120 tys. absolwentów. Na 27 kierunkach studiuje 25 tys. osób. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny kampus. W ciągu ostatnich lat na terenie SGGW wybudowano kilka obiektów dydaktyczno-naukowych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 100 tys. m2. W budynkach tych znalazły swoje siedziby Wydziały: Medycyny Weterynaryjnej, Nauki o Zwierzętach, Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Środowiska, Rolniczy, Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu oraz Klinika Małych Zwierząt, Zwierzętarnia i lecznica dla koni. Uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi: kryta pływalnia, hala do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Dobre są także warunki mieszkalne studentów. Akademiki oferują nie tylko dobrze wyposażone pokoje z dostępem do Internetu (gniazdko przy każdym łóżku), lecz także stołówki, własna przychodnia lekarska, klubokawiarnie, usługami kserograficzne i nowoczesne pralnie. W tym roku uczelnia przygotowała w Domach Studenckich blisko 4 tys. miejsc.


 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek