Wielki finał CyberINDEKSU już niedługo


Wielki finał CyberINDEKSU już niedługo: artykuł nr 5571

2008-03-28 15:26:10 Szkoła

CyberINDEKS, czyli Olimpiada Naukowa WSKiZ, to cykl prezentacji, konkursów i imprez, których celem jest upowszechnianie wiedzy o możliwościach edukacji w szkołach wyższych, propagowanie samej idei studiowania, a także konkursowa promocja uzdolnionej młodzieży z terenów oddalonych od ośrodków akademickich.

Sześć poprzednich edycji cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem: dowiedziało się o nich 80.000 uczniów z ponad 400 szkół średnich. Kilkuset z nich wzięło czynny udział, a 60 otrzymało w nagrodę indeksy WSKiZ, stypendia na całe studia w WSKiZ oraz nagrody rzeczowe, warte ponad 420 tysięcy złotych.

Patronaty nad siódmą edycją CyberINDEKSU objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Jak zawsze przygotowano atrakcyjne nagrody. Jest nimi 5 indeksów wraz ze stypendiami pozwalającymi na darmową naukę przez cały okres studiów w tej uczelni, a także cenne iPod-y.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie trzeba wybrać temat i przygotować pracę. Organizatorzy wyznaczyli pięć kierunków, wokół których tworzone będą prace: informatyka, pedagogika, socjologia, zarządzanie, a także zarządzanie i inżynieria produkcji. Wyznaczono także tematy prac: „Stwórz aplikację, która ułatwi funkcjonowanie Twojej szkoły”, „Zachowanie agresywne wśród młodzieży”, „Twój głos w debacie o pokoleniu Twoich rówieśników”, „Zaprojektuj stadion narodowy na EURO 2012” oraz „Przygotuj kampanię reklamową młynka do kawy”.

Charakter prac może być dowolny: forma pisemna, program komputerowy, urządzenie mechaniczne, biznes plan, projekt debaty publicznej, słowem – wszelkie inicjatywy, których tematyka mieści się w kryteriach określonych przez CyberINDEKS. A najważniejsze z nich to – jak zawsze – kreatywność i pomysłowość. Niecodzienne prace będą miały na pewno największe szanse w oczach jury Olimpiady.

Olimpiada Naukowa CyberINDEKS składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to zgłaszanie prac (można je nadsyłać do 31 marca 2008 na adres WSKiZ, Stary Rynek 87/88, 61-773 Poznań lub drogą elektroniczną – cyberindeks@wskiz.edu , koniecznie z dopiskiem „Olimpiada Naukowa WSKiZ CyberINDEKS”). Drugi etap Olimpiady polega na zaprezentowaniu najlepszych prac przez ich autorów przed Jury i publicznością. Finał siódmej edycji CyberINDEKS-u odbędzie się 12 kwietnia 2008 roku w WSKiZ w Poznaniu.

Dodatkowych informacji o siódmej edycji CyberINDEKSU Olimpiady Naukowej WSKiZ zasięgnąć można na stronie internetowej www.cyberindeks.wskiz.edu. Działa także serwis SMS - 888 161 044 – dzięki niemu można dowiedzieć się o zasadach i nowościach związanych z Olimpiadą.

Inf. pr.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół