Selvita opracowała polską wersję systemu zarządzania informacją laboratoryjną STARLIMS


Selvita opracowała polską wersję systemu zarządzania informacją laboratoryjną STARLIMS: artykuł nr 5691

2008-05-05 15:24:17 Biotechnologia

Krakowski dostawca rozwiązań dla firm badawczo-rozwojowych, firma Selvita, wprowadza na rynek polską wersję systemu STARLIMS, która została przygotowana we współpracy ze specjalistami STARLIMS Corporation (Floryda, USA). STARLIMS to pierwszy najwyższej światowej klasy system LIMS (Laboratory Information Management System, System Zarządzania Informacją Laboratoryjną) z całkowicie polskim interfejsem użytkownika.

STARLIMS jest zgodny ze standardami zawartymi w GLP, GMP, ISO17025, FDA, 21 CFR Część 11, posiada możliwość współpracy z systemami klasy ERP, jak również integracji z aparaturą kontrolno-pomiarową. Aplikacja ma udokumentowaną historię ponad 500 wdrożeń w 40 krajach świata. Korzystają z niej wiodące na światowym rynku firmy z branży farmaceutycznej (w tym badania kliniczne), petrochemicznej, chemicznej, spożywczej oraz laboratoria kontraktowe, akademickie, kryminalistyczne i wiele innych.

System STARLIMS stanowi użyteczne narzędzie dla laboratoriów badawczo-rozwojowych, produkcyjnych, kontroli jakości oraz administracji w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Umożliwia zarządzanie złożonymi procesami, zapewnienie zgodności ze standardami oraz współpracę wielu jednostek w ramach jednej organizacji. Zajmuje istotne miejsce w procesach wspomagania zarządzania:

  • automatycznie dokumentuje pracę laboratorium zgodnie z wymaganiami systemów zapewnienia jakości,
  • usprawnia zarządzanie zasobami ludzkimi, sprzętowymi i materiałowymi,
  • zwiększa wydajność i pozwala zmniejszyć koszty,
  • zapewnia szybki dostęp do danych archiwalnych oraz
  • wpływa na nowoczesny wizerunek firmy.

Wychodząc poza tradycyjne rozwiązania fragmentarycznie oparte o technologie stron WWW, STARLIMS w oparciu o Microsoft .NET, XML oraz SOAP Web Services zbudował od podstaw całkowicie webową aplikację LIMS nie wymagającą instalacji po stronie klienta. Jednocześnie system oferuje bogaty, dostosowany do indywidualnych potrzeb graficzny interfejs użytkownika, który ułatwia konfigurację i dopasowanie aplikacji do zmieniających się wymagań laboratorium.

Selvita zapewnia pełen zakres usług wdrożeniowych systemu STARLIMS: konsultacje przedwdrożeniowe, profesjonalne wdrożenia, dostawę i konfigurację sprzętu komputerowego, szkolenia, pomoc przy walidacji systemu i przygotowaniu dokumentacji, serwis oraz pełne wsparcie techniczne. Specjaliści Selvity posiadający wieloletnie doświadczanie w prowadzeniu projektów IT i wdrożeń u klientów gwarantują, że projekt uruchomienia w laboratorium systemu LIMS będzie sprawnie realizowany i zakończy się sukcesem.

O Selvicie
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną, założoną w 2007 roku w Krakowie. Stanowi unikalne połączenie zespołu menadżerskiego, doświadczonego w branży zaawansowanych technologii informatycznych i eksporcie know-how oraz wysokiej klasy zespołu naukowców z obszaru chemii, farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii i informatyki – w większości z tytułem doktorskim najlepszych uczelni polskich i zagranicznych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych związków na rynek.
W ofercie Selvity znajdują się:
• Usługi i oprogramowanie związane z projektowaniem i optymalizacją szlaków syntez chemicznych oraz identyfikacją zanieczyszczeń związków aktywnych.
• Komputerowo wspomagane projektowanie leków (projektowanie celowanych bibliotek związków, wirtualny screening, optymalizacja białek in silico, modelowanie molekularne).
• System LIMS do zarządzania pracą w laboratorium.
Więcej informacji o firmie na stronie: www.selvita.com


O STARLIMS Corporation
STARLIMS Corporation od chwili założenia w 1986 roku jest jednym z wiodących światowych producentów systemów zarządzania informacją laboratoryjną (LIMS).Od 2007 notowana jest na giełdzie nowojorskiej (NASDAQ: LIMS). Na liście referencyjnej firmy znajduje się ponad 500 wdrożeń w 40 krajach całego świata, w takich dziedzinach jak: farmacja, diagnostyka, badania kliniczne, kryminalistyka, przemysł chemiczny, petrochemiczny, spożywczy, ochrona środowiska i inne. Dzięki sieci doświadczonych partnerów systemy STARLIMS docierają do użytkowników zlokalizowanych w USA, Kanadzie, Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.
Więcej informacji o firmie na stronie: www.starlims.com

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii