Torby przyjazne środowisku w Tesco


Torby przyjazne środowisku w Tesco: artykuł nr 5106

2007-10-12 14:28:17 Ekologia

Tesco jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wymienia plastikowe jednorazowe reklamówki na torby przyjazne środowisku, wykonane z tworzywa, które szybciej ulega rozpadowi. Tym samym firma pomaga klientom chronić przyrodę i zmniejszać ilość plastikowych śmieci w środowisku. Dodatkowo klienci Tesco od listopada będą mogli wybrać ekologiczną „Torbę na Całe Życie”, którą kupuje się tylko raz, a później można ją wymieniać za darmo każdorazowo, gdy tylko się zużyje.

W przeciągu tygodnia w sklepach Tesco w Polsce pojawią się nowe - przyjazne środowisku - reklamówki wykonane z degradowalnego tworzywa. Zastosowanie specjalnego dodatku - swego rodzaju katalizatora który pod wpływem działania naturalnych czynników takich jak tlen, temperatura czy światło - powoduje znaczne przyspieszenie rozkładu torby nowego typu. Dla porównania, przyjmuje się, że czas dekompozycji zwykłej reklamówki (HDPE) to kilkaset lat, podczas gdy w testach reklamówka degradowalna ulegała rozkładowi w ciągu 2 lat, w zależności od dostępu tlenu i światła.

Nowe „jednorazówki” będą nadal bezpłatnie dostępne przy kasach w każdym sklepie Tesco w Polsce i całkowicie zastąpią dotychczasowe reklamówki. Dla osób, które wolą większe torby wielokrotnego użytku, firma przygotowała również degradowalne torby z uszami za 55 groszy.

„Chcemy zachęcać Polaków do ochrony środowiska. Klienci Tesco często deklarują potrzebę dbania o przyrodę, lecz większość z nich wolałaby za to nie płacić. Dlatego wprowadzenie darmowych toreb degradowalnych wydaje się obecnie najlepszym sposobem budzenia świadomości i kształtowania ekologicznych nawyków naszych klientów. Ponieważ jesteśmy już w 150 polskich miastach, uważamy, że nasze działania z jednej strony edukują, a z drugiej wiele zmieniają.” – mówi Elżbieta Gołąb, dyrektor działu korporacyjnego w Tesco Polska.

Dodatkowo już w listopadzie Tesco zaoferuje swoim klientom ekologiczną „Torbę na Całe Życie”. Będzie to płatna torba wielokrotnego użytku, wykonana z naturalnego materiału – juty. Kupiona raz, będzie służyć właścicielowi całymi latami, ponieważ jest bardzo wytrzymała. Jednak, gdy torba straci swoją wartość użytkową, np. przetrze się, silnie zabrudzi, wówczas bez okazywania paragonu można ją wymienić za darmo w każdym sklepie Tesco w Polsce. Stąd nazwa -„Torba na Całe Życie”. W przyszłości zmieniać będzie się wygląd i rodzaj torby, tak samo jak zmieniają się style i trendy w modzie.

Nowe torby uzupełniają dotychczasową ofertę wielorazowych toreb dostępnych w sklepach Tesco. Klienci nadal będą mieli możliwość wyboru solidnej, szytej torby z polipropylenu, torby na mrożonki albo bardzo popularnych, wygodnych w transporcie kartonów, doskonale sprawdzających się w samochodowych bagażnikach.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii