Udane obchody Święta Niezapominajki w Radomiu: artykuł nr 5727
2008-05-19 12:11:21 Ekologia
Kilka tysięcy osób uczestniczyło w ogólnopolskich obchodach Święta Polskiej Niezapominajki, które odbyły się w tym roku w Radomiu. Organizatorami imprezy były Lasy Państwowe i władze miasta Radomia.
Na uczestników czekało wiele atrakcji na scenie i piknik ekologiczny. Każdy, kto pojawił się tego dnia na ul. Żeromskiego w okolicach „Łaźni” i parku Kościuszki w centrum Radomia, mógł liczyć na dobrą zabawę.
Na głównej scenie wystąpiła między innymi Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Zespół Mariusza Kowalskiego wykonał koncert pt.„Muzyka Ziemi”. Na scenie i stoiskach rozmieszczonych wzdłuż alejek parku odbywały się liczne prezentacje. Można było m.in. zapoznać się z działalnością leśnych kompleksów promocyjnych, w tym tych najbardziej znanych mieszkańcom Radomia: LKP Puszcza Kozienicka i LKP Puszcza Świętokrzyska. Twórcy ludowi zaprezentowali swoje wyroby i produkty.
W trakcie występów wokół sceny został zorganizowany piknik ekologiczny. Można tu było spróbować darów lasu. Zapachem i smakiem miodów kusili bartnicy z Puszczy Kozienickiej. Na chętnych czekały wydawnictwa o tematyce ekologicznej i leśnej. Leśnicy przygotowali liczne konkursy z wiedzy o życiu lasu, w których nagrodami były m.in. sadzonki drzew i krzewów.
Podczas obchodów Święta Polskiej Niezapominajki jego pomysłodawca, redaktor Andrzej Zalewski wraz z leśnikami, władzami Radomia i wszystkimi miłośnikami polskiej przyrody posadzili na skwerku przy pomniku Jana Kochanowskiego ponad 200 sadzonek niezapominajek. Kwiaty te będą każdego roku przypominać mieszkańcom o konieczności ochrony ojczystej przyrody.
Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu
Wybrane wiadomości z ekologii
- Filmy Fundacji Sendzimira - wdrażanie zrównoważonego rozwoju krok po kroku
- Tonery na wysypiska
- Kraków: Wielki festiwal segregowania śmieci
- W Sosnowcu powstaje gigantyczna bomba ekologiczna
- Polska nie nadąża z redukcją emisji siarki
- Rok 2006 w ekologii i ochronie środowiska
- Minister środowiska proponuje tunel pod Doliną Rospudy