Udane obchody Święta Niezapominajki w Radomiu


Udane obchody Święta Niezapominajki w Radomiu: artykuł nr 5727

2008-05-19 12:11:21 Ekologia

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w ogólnopolskich obchodach Święta Polskiej Niezapominajki, które odbyły się w tym roku w Radomiu. Organizatorami imprezy były Lasy Państwowe i władze miasta Radomia.

Na uczestników czekało wiele atrakcji na scenie i piknik ekologiczny. Każdy, kto pojawił się tego dnia na ul. Żeromskiego w okolicach „Łaźni” i parku Kościuszki w centrum Radomia, mógł liczyć na dobrą zabawę.

Na głównej scenie wystąpiła między innymi Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych. Zespół Mariusza Kowalskiego wykonał koncert pt.„Muzyka Ziemi”. Na scenie i stoiskach rozmieszczonych wzdłuż alejek parku odbywały się liczne prezentacje. Można było m.in. zapoznać się z działalnością leśnych kompleksów promocyjnych, w tym tych najbardziej znanych mieszkańcom Radomia: LKP Puszcza Kozienicka i LKP Puszcza Świętokrzyska. Twórcy ludowi zaprezentowali swoje wyroby i produkty.

W trakcie występów wokół sceny został zorganizowany piknik ekologiczny. Można tu było spróbować darów lasu. Zapachem i smakiem miodów kusili bartnicy z Puszczy Kozienickiej. Na chętnych czekały wydawnictwa o tematyce ekologicznej i leśnej. Leśnicy przygotowali liczne konkursy z wiedzy o życiu lasu, w których nagrodami były m.in. sadzonki drzew i krzewów.

Podczas obchodów Święta Polskiej Niezapominajki jego pomysłodawca, redaktor Andrzej Zalewski wraz z leśnikami, władzami Radomia i wszystkimi miłośnikami polskiej przyrody posadzili na skwerku przy pomniku Jana Kochanowskiego ponad 200 sadzonek niezapominajek. Kwiaty te będą każdego roku przypominać mieszkańcom o konieczności ochrony ojczystej przyrody.

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii