Kim jest robosapiens? – politechnika zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki


Kim jest robosapiens? – politechnika zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki: artykuł nr 5749

2008-05-28 13:44:52 Ciekawostki

Plastik-fantastik, domowa produkcja biopaliw, cała prawda o kremach, wodzie, Księżycu, optoelektronice i teoria o robosapiens – to tylko niektóre spośród 90 niespodzianek, jakie Politechnika Gdańska przygotowała w ramach VI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy w dniach 29 maja–1 czerwca 2008. Wstęp wolny!

To już szósty Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej i okazja, aby zaprzyjaźnić się z naukami technicznymi, ścisłymi i przyrodniczymi w bezbolesny, ciekawy i radosny sposób. Przygotowaliśmy dziewięćdziesiąt prezentacji w formie wykładów, widowiskowych pokazów laboratoryjnych czy multimedialnych oraz wystaw. Wszystko w formie przystępnej nawet dla tych, którym fizyka, chemia i matematyka zdają się czarną magią. Prezentacje zróżnicowane są pod względem trudności, niektóre przygotowano z myślą o najmłodszych, inne kierowane są do gimnazjalistów, licealistów oraz dorosłych.

– Zaspakajanie ciekawości świata może stać się dla każdego z Państwa fascynującą podróżą w nieznane. Odwiedzajcie nas Państwo całymi rodzinami. Zabierajcie swoje dzieci, bo to one mają największą szansę na to, żeby pełnymi garściami czerpać z piękna nauki – na Politechnikę Gdańską zaprasza rektor, prof. Janusz Rachoń.

„Jak zbudować ogniwo słoneczne wykorzystując sok z czarnych jagód?”, „Plastik-fantastik, czyli tajemnica tworzyw sztucznych”, „I Ty możesz być superbohaterem...”, „Co można zobaczyć w mózgu?”, „Robosapiens – jak przy pomocy zabawki można podbić serca dzieci i studentów”, „Egzoszkielety”, „Roboty emocjonalne – przegląd”, czy „Matematyczne ananasy, czyli poszukiwania matematyki w przyrodzie” – to nieliczne tytuły spośród wielu intrygujących spotkań przygotowanych przez politechników z myślą o uczestnikach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Szczegółowy rozkład prezentacji wraz z opisem (tematyka, grupa docelowa oraz liczba miejsc) znaleźć można pod adresem internetowym: http://www.festiwal.pg.gda.pl/imprezy.html

Program imprez: dostępny na stronie internetowej festiwalu: http://www.festiwal.gda.pl/

Uwaga! Podczas festiwalu funkcjonować będzie specjalna informacja: biało-niebieski namiot tuż za bramą główną Politechniki Gdańskiej.

Zapraszamy: VI Bałtycki Festiwal Nauki, 29 maja–1 czerwca 2008, Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12 Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek