Łódzkie Targi Edukacyjne od 11 lutego


Łódzkie Targi Edukacyjne od 11 lutego: artykuł nr 6121

2009-02-09 12:09:33 Szkoła

11 lutego w Łodzi rozpoczyna się XII edycja Targów Edukacyjnych. Impreza potrwa cztery dni, a będzie jej przyświecać maksyma "Per aspera ad astra" (przez trudy do gwiazd; ciężką pracą na szczyt kariery).

Podczas Targów swoją ofertę - oprócz gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i liceów - przedstawią ośrodki doradztwa personalnego, szkoły językowe i wydawnictwa edukacyjne z całej Polski. Zaprezentują się również szkoły wyższe m.in. Akademia Morska w Gdyni, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Warszawska, Wrocławska, Łódzka, Częstochowska, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcją Targów będą prezentacje pod nazwą "Człowiek i Wszechświat". Ich uczestnicy będą mogli wybrać jeden z trzech tematów: Życie i myśli Galileusza; Cztery żywioły w modelach starożytnych Wszechświata; Odkrycia Mikołaja Kopernika, a jego podróże po Europie. Wszystkie prezentacje w ramach tego cyklu przygotuje Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Łodzi.

Głównym zadaniem tegorocznych Targów będzie ukazanie nowych zadań szkolnictwa zawodowego. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane nowoczesne stanowiska techniczno-dydaktyczne oraz możliwe formy współpracy szkół z pracodawcami.

Tradycją Łódzkich Targów Edukacyjnych jest cykl spotkań edukacyjnych organizowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W tym roku zaplanowano kilka konferencji, spotkań i warsztatów np. "Zmiany w systemie kształcenia zawodowego", "Technologie informacyjne w innowacjach pedagogicznych", "Kryteria doboru programów i podręczników dla klas I-III w aspekcie zmian w podstawie programowej".

Organizatorzy spotkania postanowili również promować kształcenie dwujęzyczne i międzynarodowe. Podczas trwania targów będzie działał specjalny punkt informacyjny szkół z klasami dwujęzycznymi i międzynarodowymi, gdzie będzie można m.in. poznać zasady rekrutacji i przebieg nauki w takich klasach.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji Targów będzie sport. Nowością będzie "Twórczy pięciobój targowy", na który złoży się pięć różnych konkursów (np. konkurs fotograficzny "Radość sportu" czy konkurs na najlepszą stronę internetową promującą szkołę podczas trwania targów) - łączącym je elementem będzie właśnie sport.

Więcej informacji na temat XII Łódzkich Targów Edukacyjnych dostępnych jest na stronie: www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/93

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół