Dwunasta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Wałbrzychu


Dwunasta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Wałbrzychu: artykuł nr 6413

2009-10-05 09:37:25 Ciekawostki

Już dziś rusza dwunasta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Wałbrzychu. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa ponad 40 imprez o różnorodnej tematyce. Festiwal w Wałbrzychu, odpowiadając na zapotrzebowania odbiorców, przedłużył czas trwania z dwóch do ośmiu dni. Uroczysty wykład inauguracyjny pt. „O pożytkach płynących z prawa i jego znajomości” wygłosi Maciej Ejsmont (sala Witrażowa Wałbrzyskiego Ratusza, pl. Magistracki 1, godz. 12:00 – 13.30). Wykład adresowany jest głównie do młodzieży i ma na celu uświadomienie jej, jak ważna w życiu jest znajomość prawa, oraz zachęcić do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o swoim regionie.

Po raz kolejny w organizację Festiwalu włączyło się Planetarium z Torunia. W ramach swoich spotkań pod hasłem „Giganty Galileusza” zaproponują: obserwacje nieba oraz program teoretyczny w oparciu o prezentację multimedialną (Miejscem spotkań będzie: Zespół Szkół Integracyjnych (8.10.2009 r.), Zespół Szkół Nr 8 (9.10.2009 r.), Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 (10.10.2009 r.) - godz. 18.00 prezentacja multimedialna, godz. 19.30 obserwacje nieba.)

Po raz kolejny odbędą się też Spotkania Szkół, podczas których zaprezentowane będą pokazy w ramach Festiwalu Osiągnięć Dzieci i Młodzieży (w dniach 12 i 13 października 2009 r.). Prezentowane będą osiągnięcia dzieci i młodzieży w dziedzinach nauk przyrodniczych: pokazy, wykłady i eksperymenty prezentowane przez dzieci i młodzież z wałbrzyskich szkół – w czterech kategoriach: publiczne przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie imprezy!

Marta Pawlikowska
Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek