LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ - Jedyna taka szkoła w Europie Centralnej


LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ - Jedyna taka szkoła w Europie Centralnej: artykuł nr 49973

2013-06-04 09:00:59 Ciekawostki

Firma Delta OpticaL, producent i dostawca sprzętu optycznego, zaprasza wszystkich aktualnych i przyszłych miłośników mikroskopii optycznej powyżej 12 roku życia do udziału w Letniej Szkole Mikroskopii Optycznej, która będzie się odbywać w ramach corocznej imprezy-zlotu miłośników astronomii ASTROSHOW 2013.

Impreza odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 1 września 2013 w miejscowości Spała nad Pilicą.

 

LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ 2013

Planowane są dwie grupy – grupa dorosłych i młodzieżowa.
Grupa dorosłych jest przeznaczona głównie dla nauczycieli, pracowników akademickich, lekarzy weterynarii i zaawansowanych miłośników mikroskopii optycznej. Grupa młodzieżowa (12-17 lat) - dla miłośników mikroskopii optycznej i przyszłych laureatów olimpiady biologicznej, przyszłych i obecnych studentów nauk medycznych i weterynaryjnych, wydziałów nauk biologicznych i innych, gdzie wykorzystywane są mikroskopy.

Poszczególne ćwiczenia i zadania będą dopasowane do wiedzy posiadanej przez konkretnego uczestnika. Na wykładach i praktycznych zajęciach Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej uczestnicy zapoznają się z historią mikroskopii, dowiedzą się o interesujących badaczach, którzy wykorzystywali mikroskop; poznają budowę różnych mikroskopów i ich parametry, pójdą na badawczą wyprawę eksploracyjną do lasu w poszukiwaniu interesujących okazów, wybiorą się na dzienne i nocne łowy owadów i pajęczaków, będą łowić zooplankton i fitoplankton w pobliskiej rzece, zapoznają się z życiem okrzemek, nauczą przygotowania stałego preparatu okrzemkowego.

Każde stanowisko badawcze będzie wyposażone w mikroskop biologiczny Delta Optical Genetic Pro Bino USB, DO Evolution 100 TP LED lub DO Evolution 300LED, mikroskop stereoskopowy Delta Optical SZ-450T lub DO SZ630T z zamocowaną kamerą oraz podręczny mikroskop cyfrowy Delta Optical SMART 2MP.

Do użytku uczestników będą również inne mikroskopy badawcze, wykorzystywane w uczelniach i ośrodkach badawczych specjalistyczne mikroskopy metalograficzne, odwrócone, fluorescencyjne, polaryzacyjne i inne oferowane przez firmę Delta Optical.

Pierwszy dzień będzie poświęcony różnym kamerom mikroskopowym, ich ocenie, nauka obsługi z wykorzystaniem wszystkich funkcji oprogramowania kamery. Drugiego dnia uczestnicy będą rejestrować obrazy trójwymiarowe z wykorzystaniem oprogramowania Helicon Focus Pro x64.

Firma zaprasza także do zgłaszania swoich życzeń i postulatów, które postara się w miarę możliwości spełnić. Jeżeli chciałbyś podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, należy zgłosić temat oraz skrót pracy, aby można było umieścić informację w programie.

Ze względu na konieczność przygotowania stanowisk badawczych ilość miejsc jest ograniczona. Wypełniając zgłoszenie na ASTROSHOW należy bezwzględnie w uwadze zaznaczyć LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ.

Zalecane by każdy z uczestników posiadał swój laptop do którego będzie można wgrać odpowiednie oprogramowanie, aparat fotograficzny do rejestracji wydarzeń i ciekawych obiektów makro. Właściciel lustrzanek będą mogli podłączyć przetestować aparat fotograficzny podłączony do różnych modeli mikroskopów i ocenić jakość uzyskanych obrazów mikroskopowych.

Zgłoszenia i wpłaty należy przysyłać do 30 czerwca 2013.


Szczegółowe informacje, regulamin, koszty: http://astroshow.deltaoptical.pl/
 

Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji, pełna relacja na stronie: http://astroshow2012.deltaoptical.pl/Relacja_LSMO.php

Mikroskopy optyczne przygotowane do warsztatów (mikroskop)
Mikroskopy przygotowane do warsztatów

Warsztaty mikroskopowe - używanie mikroskopów

Warsztaty mikroskopowe

Prezentacja mikroskopu odwróconego - mikroskop odwrócony
Prezentacja mikroskopu odwróconego

Wykorzystanie mikroskopu Genetic Pro w warunkach polowych - wbudowany akumulator
Wykorzystanie mikroskopu Genetic Pro w warunkach polowych - wbudowany akumulator


Więcej zdjęć na stronie: http://astroshow2012.deltaoptical.pl/Relacja_LSMO.php

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek