Podkowce będą mogły spać spokojnie


Podkowce będą mogły spać spokojnie: artykuł nr 6452

2009-11-02 08:48:31 Ekologia

W ramach realizowanego przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura projektu Ochrona podkowca małego w Polsce, przeprowadzono w okresie letnio-jesiennym 2009 r. szereg prac polegających na zabezpieczeniu wejść do cennych nietoperzowych zimowisk. W siedmiu obiektach (jaskinie, sztolnie, piwnice) zamontowano specjalne kraty.

Wszystkie zabezpieczone przez PTPP „proNatura” zimowiska zostały oznaczone specjalnymi tabliczkami, na których podana została informacja kto jest ich opiekunem. Całe przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z gospodarzami terenu: nadleśnictwami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie i  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Wrocławiu, Magurskim Parkiem Narodowym, Pienińskim Parkiem Narodowym oraz z dyrekcją „Zakładu Marmur Sławniowice”.
Sponsorem strategicznym projektu jest Unia Europejska (przedsięwzięcie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Zadanie współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tej zimy zabezpieczonych podziemiach podkowce będą zwisać spokojnie. Mówimy im dobranoc.Więcej informacji o projekcie http://www.podkowiec.pronatura.org.pl/ue

Jolanta Węgiel
PTOP proNATURA
fot. Łukasz Płaskoń

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii