Polska: Upały wywołały gwałtowne burze


Polska: Upały wywołały gwałtowne burze: artykuł nr 1040

2005-07-29 19:28:01 Ciekawostki

Po wielkim upale - wielka nawałnica i poważne straty. Potężna burza z silnym wiatrem sparaliżowała Łódź i najbliższe okolice. Nawałnica przeszła także przez Warszawę. Wcześniej gwałtowne burze wystąpiły w województwie zachodnio-pomorskim i Wielkopolsce. Jest pierwsza ranna osoba po gwałtownej burzy, jaka nawiedziła Warszawę. Stało się to w Parku Saskim, musiało tam interweniować pogotowie ratunkowe. Skutki warszawskiej nawałnicy to podtopienia ulic, połamane drzewa i uszkodzone samochody. Oficer dyżurny mazowieckiej straży pożarnej mówi, że nie ma jeszcze pełnego bilansu strat, ale już wiadomo, że strażacy będą mieli bardzo wiele pracy.

Mieszkańcy stolicy dzwonią do nas ze zgłoszeniami dotyczącymi złamanych drzew i podtopień - tłumaczy.

Kilka godzin temu burza przeszła także przez Łódź. Jej skutki to kilkadziesiąt poprzewracanych drzew, pozrywane trakcje tramwajowe i uszkodzone samochody. Łódź została zalana. Samochody muszą się przeprawiać przez ogromne rozlewiska. Przez pewien czas zablokowana była droga wylotowa w stronę Warszawy. Strażacy już uporali się tam z przeszkodami.

Telefon alarmowy łódzkiej straży pożarnej nie przestaje dzwonić. Ludzie zgłaszają uszkodzenia i przeszkody. Łódzkie służby porządkowe starają się wszystko naprawić. Na razie trudno ocenić wysokość strat.

Wcześniej burza z gradobiciem przeszła przez Babsk na Mazowszu. Wczesnym popołudniem nawałnica przeszła przez powiat kamieński w zachodniopomorskiem. Wichura powaliła kilkanaście drzew. W miejscowości Ładzin drzewo przygniotło przechodnia. Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi deszczami, jakie już w godzinach popołudniowych mogą nawiedzić Dolny Śląsk.

Polska od kilku dni zmaga się z upałami. W Łodzi z powodu przegrzania organizmu zmarł 60-letni mężczyzna.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek