Ogólnopolski festiwal fotografii przyrodniczej - ŚWIDNICA 2009


Ogólnopolski festiwal fotografii przyrodniczej - ŚWIDNICA 2009: artykuł nr 6364

2009-09-10 14:36:23 Ciekawostki

Coraz większa dostępność do coraz lepszego sprzętu sprawia, że fotografia rozwija się bardzo szybko. Możliwości podnoszenia warsztatu również obecnie są nieograniczone- liczne poradniki, a szczególnie Internet – dają szansę na natychmiastowe dzielenie się uwagami, radami i pomysłami. Aparaty cyfrowe pozwalają na utrwalanie wielkiej ilości kadrów, a łatwość sprawdzenia efektów fotograficznych prób i dostępność sposobów poprawienia już wykonanych kadrów – sprawiają, że fotografia stała się popularnym i satysfakcjonującym sposobem spędzania wolnego czasu.

Liczymy, że Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej - Świdnica 2009 spotka się z dużym zainteresowaniem osób wrażliwych na piękno przyrody, zarówno fotografujących jak i oglądających dokonania innych i że na trwałe wpisze się w kalendarz wydarzeń fotograficznych, promując jednocześnie Świdnicę, ziemię świdnicką oraz walory przyrodnicze Dolnego Śląska. Oceny nadesłanych prac dokona powołane przez Organizatora Jury wybrane spośród grona znanych polskich fotografów przyrody.

Zapraszamy także wszystkich do udziału w otwartym Konkursie Fotografii Przyrodniczej, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Festiwalu. Młodzież szkolną dodatkowo zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych konkursach, które adresowane będą do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wkrótce po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej - Świdnica 2009

Program Festiwalu

PLENER FOTOGRAFICZNY
Zorganizowany w okolicach Świdnicy dla osób chcących dotrzeć wcześniej w te rejony Dolnego Śląska, by poświęcić nieco czasu na fotograficzne i towarzyskie spotkania przed-festiwalowe.
Wstępny termin: 29 września – 1 października
Szczegóły dotyczące lokalizacji i inne przydatne informacje wkrótce...

FESTIWAL
Termin: 1-3 października

1 X. Czwartek, godziny: 9.00 - 16.00

Setna rocznica urodzin pioniera polskiego filmu i fotografii przyrodniczej - Włodzimierza
Puchalskiego będzie okazją do otwarcia w Świdnickim Ośrodku Kultury wystawy składającej się z kilkudziesięciu czarno-białych zdjęć autorstwa tego wybitnego artysty. W programie znajdzie się również miejsca na projekcje kilku filmów Włodzimierza Puchalskiego.
W kontekście obrazów sprzed kilkudziesięciu lat zostaną zaprezentowane dokonania filmowe współczesnych autorów filmów przyrodniczych - Artura Tabora i Tomasza Ogrodowczyka.
Program pierwszego dnia Festiwalu szczególnie adresowany będzie do uczniów szkół ze Świdnicy i okolic

2 X. Piątek: 11.00 - 18.00

W sali teatru na świdnickim rynku odbywać się będą pokazy zestawów zdjęć i diaporam przygotowanych przez zaproszonych gości (próbki twórczości i sylwetki Autorów pokazane są w Galerii Zaproszonych Gości), odbędzie się również przegląd diaporam konkursowych.
W Klubie „Bolko” planowany jest wernisaż prac fotografów przyrody zrzeszonych w Okręgu Dolnośląskim ZPFP.

3 X. Sobota: 11.00 – 17.00

Obok kolejnych prezentacji dorobku fotograficznego zaproszonych gości w tym dniu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Fotografii Przyrodniczej – Świdnica oraz ogłoszenie nagród specjalnych (np. „Ptaki w obiektywie” redakcji „Ptaków Polski”). Nastąpi również otwarcie wystawy najlepszych prac nadesłanych na ten Konkurs.
Pokazane zostaną również najlepsze, nagrodzone diaporamy konkursowe.

W trakcie Festiwalu będą miały miejsce również:
- prezentacje wystaw fotograficznych autorstwa Jerzego Dolaty i Mateusza Moskalika,
- spotkania autorskie, m.in. z Arturem Taborem, przedstawiającym swój najnowszy album o przyrodzie Doliny Wisły,
- wieczorne pokazy zdjęć na wolnym powietrzu (jeśli pogoda pozwoli)
- prezentacje sprzętu przydatnego fotografującym przyrodę
- niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

Więcej informacji na stronie: www.dss-fotofestival.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek