Lasy ożywią pola


Lasy ożywią pola: artykuł nr 1634

2005-12-04 21:22:54 Leśnictwo

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych i wydawca pisma Łowiec Polski podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej realizacji programu Ożywić pola i lasy, poświęconego promocji zadrzewiania i zakrzewiania gruntów niepaństwowych

Na podstawie porozumienia, Lasy Państwowe zapewnią materiał sadzeniowy przeznaczony do wykonywania zadrzewień i zakrzewień w miejscach wskazanych przez gminy oraz wspomogą realizację programu logistycznie.

Sadzenia realizowane będą w ramach konkursu organizowanego przez „Łowca Polskiego” w ramach programu „Ożywić pola i lasy”. Konkurs, skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów oraz kół łowieckich, w 2006 r. odbędzie się po raz drugi.

W pierwszej edycji, rozstrzygniętej w połowie listopada, wzięło udział ponad 100 zespołów z całej Polski. 20 najlepszych drużyn zostało nagrodzonych podczas odbywających się w Warszawie targów Hubertus Expo.

„Każda inicjatywa, dzięki której udaje się zwiększać obszary zieleni w Polsce jest godna wsparcia. Zwłaszcza, gdy bierze w niej udział młodzież. A program „Ożywić pola i lasy” wspieramy tym chętniej, że jest on dobrym uzupełnieniem naszej własnej akcji „I ty posadź swoje drzewko” - powiedział Janusz Zaleski, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych
tel. 22/825 94 02, tel.kom. 601 20 86 55
e-mail: rzecznik@lasy.gov.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa