Wielka Majówka z SGGW


Wielka Majówka z SGGW: artykuł nr 5698

2008-05-08 12:29:45 Ciekawostki

Pokaz jazdy kawaleryjskiej, tresura psów, adopcja zwierząt ze schroniska, pokaz myszy i szczurów rasowych, pszczoły, karaczany, żaby i jadowite pająki oraz wiele innych atrakcji będzie można oglądać i osobiście w nich uczestniczyć, podczas Dni SGGW na które uczelnia zaprasza 16 i 17 maja br.

Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Każdy wydział przygotował coś specjalnego. Podczas festynu będzie można także kupić rośliny ozdobne, dowiedzieć się jak dbać o rośliny i zwierzęta domowe, jak się zdrowo odżywiać, jak zostać właścicielem lasu i czy należy obawiać się roślin transgenicznych i zobaczyć je na miejscu. Nie zabraknie też ciekawych gości. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu, prof. dr hab. Stanisławowi J. Konturkowi, b. rektorowi Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostanie nadany tytuł doktora honoris causa SGGW.

Ciekawe zwierzęta
W czasie Dni SGGW na pewno dobrze bawić się będą dzieci i miłośnicy zwierząt. Uczelniany park na dwa dni zamieni się w mini zoo. Będzie można stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami i ślimakami. Nie zabraknie nietypowych zwierząt gospodarskich: m.in. ozdobnych kur i świń wietnamskich. Będzie można też podziwiać wielkiego byka aktora, znanego między innymi z roli w filmie „Quo Vadis”. Zaplanowana jest także wystawa rasowych gryzoni – myszy, szczurów i świnek morskich.
W sobotę swoje umiejętności zaprezentują psy ze szkoły psów Agality. Miłośnicy koni będą mogli je podziwiać podczas specjalnego pokazu jazdy kawaleryjskiej. Wydział Nauk o Zwierzętach zorganizuje adopcję psów ze schroniska.

Studenci na start
Podczas tegorocznych Dni SGGW bardzo aktywne będą organizacje studenckie. Wystąpią m.in. LZA „Promni”, Szkoła Tańca Tropicana, Rewia Salsy i Samby, Teatr Tańca i Ognia „IGNIS”. W sobotę o godz. 19.00 w Auli Kryształowej odbędzie się otwarty dla wszystkich koncert Zespołu „Promni”. Pokaz aerobiku sportowego przygotowuje AZS SGGW. Przez dwa dni będzie można oglądać ciekawe prace studentów konserwacji drewna zabytkowego i wystawę „Ratujmy zabytki drewniane” oraz prace, które powstały w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej Urban Green Structure Planning and Design.


Z duchem historii
Dni SGGW to także doskonała okazja, żeby cofnąć się na chwilę w czasie. Na terenie kampusu pojawią się stare wehikuły, które zaprezentuje Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji „Kardan”. Ci, którzy jeszcze nie byli, koniecznie powinni odwiedzić nowo otwarte Muzeum SGGW. Natomiast na stoisku Muzeum SGGW odbędzie się pokaz konserwacji obrazu olejnego. Pracownicy Muzeum SGGW oraz Archiwum Uczelnianego udzielać będą fachowych porad na temat sposobów zabezpieczania, ochrony i konserwacji nie tylko zbiorów muzealnych i archiwalnych, ale także zasad postępowania z domowymi archiwami, dokumentami, kolekcjami zdjęć, księgozbiorami oraz rodzinnymi pamiątkami.
Członkowie Stowarzyszenia Wychowanków SGGW zaprezentują schemat drzewa genealogicznego SGGW, opowiedzą o procesie jego powstawania i doradzą, jak szukać informacji potrzebnych np. do opracowania drzewa genealogicznego własnej rodziny.

Na sportowo
Nie zabraknie też atrakcji sportowych. W piątek rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o „Puchar Akademików”. Odbędzie się też Międzywydziałowa Sztafeta Pływacka i Otwarte Mistrzostwa SGGW w siatkówce plażowej.
Także w piątek w SGGW odbędzie się uroczyste otwarcie Akademickich Mistrzostw Polski w kickboxingu. W godz. 15.00-19.00 rozegrane zostaną walki finałowe i półfinałowe.

Dla zdrowia
Majówka w naszej uczelni to także doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie. Na stoisku Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można poradzić się dietetyka, a także wykonać pomiar glukozy, cholesterolu i tri glicerydów. Dietetycy obliczą także na podstawie wzrostu i masy wskaźnik BMI i poradzą, jaką dietę powinniśmy stosować.
Koło PCK przy SGGW organizuję akcję „Podaruj krew”. Krew będzie można oddawać w piątek i w sobotę.

Więcej na temat organizowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW jest na specjalnej stronie internetowej http://dnisggw.sggw.pl. Dni SGGW odbędą się w piątek i sobotę (16 i 17 maja) w godz. 10.00-16.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim.
Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Technologii Drewna.

SGGW
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek