Wielka akcja sprzątania po psach


Wielka akcja sprzątania po psach: artykuł nr 2227

2006-04-05 03:20:14 Ciekawostki

Dwadzieścia tysięcy zestawów sanitarnych - w skład których wchodzą papierowy woreczek i jednorazowa łopatka - przygotowano na dwa miesiące właśnie rozpoczętej akcji "Sprzątajmy po czworonogach". W jej ramach na mieście pojawią się też plakaty informacyjne, a w szkołach prowadzone będą prelekcje. To dzieci są bowiem często motorem napędowym pozytywnych zmian w swoich rodzinach. Akcję współorganizuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Zabrzu oraz Urząd Miejski, który wyasygnował na ten cel ponad 20 tys. zł z tegorocznego budżetu.

Pilotażowa kampania potrwa dwa miesiące, ale są plany by ją kontynuować. Organizatorzy liczą na zrozumienie i zaangażowanie właścicieli czworonogów. Komu nie przeszkadzają psie odchody na ulicach i skwerach? To, czy znikną z naszego krajobrazu zależy tylko od właścicieli czworonogów.

Właściciele psów przez cały kwiecień i maj mogą zaopatrywać się w darmowe zestawy sanitarne. Dostępne są one we wszystkich osiedlowych administracjach, w lecznicach weterynaryjnych na terenie Zabrza, w Urzędzie Miejskim, Straży Miejskiej oraz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu Biskupicach.

Źródło: Dziennik Zachodni (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek