Inżynierskie Targi Pracy w Gdańsku


Inżynierskie Targi Pracy w Gdańsku: artykuł nr 49067

2011-03-11 14:37:42 Ciekawostki

Ponad 200 ofert pracy i staży przedstawią podczas Inżynierskich Targów Pracy czołowe firmy regionu. Na politechniczne dziedzińce: Północny i Południowy zapraszamy absolwentów i studentów legitymujących się technicznym wykształceniem. Wystawcy czekają na Was 15 i 16 marca w godz. 9.00-15.00.

Na targach zaprezentują się przedstawiciele różnych branż,  dla których specjalistów kształci nasza uczelnia. Wymienić można chociażby: Comarch SA, Procter&Gamble, Samsung, Radmor czy też Miechelin - głównego sponsora przedsięwzięcia.

Co ciekawe podczas targów odbywać się będą darmowe szkolenia i warsztaty dotyczące m.in. doskonalenia umiejętności miękkich czy profesjonalnego przygotowania do startu na rynku pracy. Konieczna jest rejestracja on-line. Odwiedź zakładkę "Dla studentów">"Warsztaty" na www.ITP.gdansk.pl.

  - Poza pracodawcami na tragach wystawiają się także organizacje takie, jak Agencja Rozwoju Pomorza czy Green Peace - mówi Jakub Gałka z organizacji BEST. - Studenci mogą też odwiedzić stoiska akademickich inkubatorów przedsiębiorczości oraz Pomorskiego Parku Naukowo -Technologicznego, przedstawiciele których podpowiadać będą jak otworzyć własną firmę.

Organizatorzy ITP 2011 - studenci zrzeszeni w organizacji BEST, chcą uświadomić swoim kolegom, jakie są realne oczekiwania pracodawców, a pracodawcom wskazać najlepsze miejsce do poszukiwania pracowników. Targi pozwalają na pierwszy poważny kontakt z pracodawcą. Z drugiej strony, dzięki zaangażowaniu włożonemu w przygotowanie targów członkowie BEST-u mają okazję nauczyć się, jak pozyskiwać wystawców czy też jak profesjonalnie zorganizować spotkanie. To niełatwe organizacyjnie doświadczenie z pewnością okaże się cenne.

Ciekawym punktem targów będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego pracodawcę dla inżyniera. Do wygrania cenne nagrody. Głosownie trwa do 14 marca, do godz. 22.00 pod adresem: http://itp.gdansk.pl/index.php?site=konkurs

Inżynierskie Targi Pracy odbywają się po raz drugi. W ubiegłym roku odwiedziło je około 7 tysięcy osób.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek