Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Ekologicznych


Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Ekologicznych: artykuł nr 2530

2006-05-18 15:02:24 Ciekawostki

DZIEWIĄTA edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego i jednocześnie V Festiwalu Międzynarodowego rozpoczyna się 17 bm. w Nowogardzie. Do udziału w festiwalu komisja selekcyjna zakwalifikowała 27 filmów, wśród których znalazły się dzieła z Macedonii, Ukrainy, Niemiec i Słowacji. Zrobiła też to, o czym mówiło się od dawna podzieliła filmy dla widzów w różnych kategoriach wiekowych. To dobrze, bo widownię festiwalu stanowią także uczniowie nowogardzkich szkół, którzy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną. Część filmów konkursowych skierowana jest do młodych, a nawet bardzo młodych odbiorców.

Z kolei dojrzała publiczność zainteresowana relacjami człowieka z otaczającą go przyrodą będzie od razu wiedziała, na jakie filmy pójść.

Poza prezentacjami konkursowymi podczas festiwalu odbędzie się szereg imprez towarzyszących, w tym występów artystycznych. Nie zabraknie sejmiku ekologicznego, konkursów plastycznych i fotograficznych, a także wystaw poświęconych tematyce przyrodniczej. Niewątpliwą atrakcją będą filmy wyświetlane poza konkursem.

Źródło: Kurier Szczeciński (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek