Łaskotani chrabąszcza wąsami. Po zielonym świecie z księdzem Janem Twardowskim


Łaskotani chrabąszcza wąsami. Po zielonym świecie z księdzem Janem Twardowskim: artykuł nr 343

2005-02-16 15:23:14 Szkoła

Polecamy Państwu starannie wydaną publikację z gatunku "książek rodzinnych", adresowaną   do  dzieci,   ale także do rodziców i ...dziadków. Bogato ilustrowana książka z płytą CD, napisana w niemal gawędziarskiej formie, łączy  edukację ekologiczną  z wątkami religijnymi, a więc treści należące do różnych przedmiotów nauczania.


Chronologiczny (kolejne miesiące roku) układ treści poznawczych pozwala młodym czytelnikom i ich opiekunom postrzegać przyrodę w jej okresowej  zmienności, od  września   (początek  roku szkolnego) 
do sierpnia (koniec wakacji) włącznie.

Anna Kalinowska

Łaskotani chrabąszcza wąsami. Po zielonym świecie z księdzem Janem Twardowskim

Objętość 168 str., format A-4, oprawa twarda, papier kredowany, całość - druk w pełnym kolorze. (płyta CD zawierająca ok. 52 minut tekstów i muzyki)

Piękne, zrozumiałe dla wszystkich wiersze ks. Jana Twardowskiego o tematyce przyrodniczej są doskonałym wprowadzeniem do poszczególnych rozdziałów książki poświęconych kolejnym miesiącom roku.  Dodatkowym,   ważnym nośnikiem  informacji są  kolorowe zdjęcia i rysunki ukazujące bogactwo flory i fauny.
   Prezentem od Wydawcy jest starannie nagrana, z pokładem muzycznym - śpiewa dziecięcy zespół "Ziarenka"- płyta CD z wykorzystanymi w książce wierszami ks. Twardowskiego. Niektóre utwory czyta sam Poeta, inne Maciej Rayzacher i Milena Kołodziejczyk. Płyta została pomyślana jako niemal godzinna audycja, ucząca, a zarazem bawiąca dzieci i dorosłych.
   Dodatkowym walorem książki jest to, iż może ona stanowić inspirację dla nauczycieli religii oraz przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych do współpracy w realizacji ścieżki edukacyjnej "edukacji ekologicznej" w szkole podstawowej i w gimnazjum.

                                      Cena zbytu 49,00 zł + Koszty wysyłki
Sklep www.lsw.pl (w dziale oferta)

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół