NAJWIĘKSZA W EUROPIE WYSTAWA GADÓW I PŁAZÓW WORLD OF REPTILES


NAJWIĘKSZA W EUROPIE WYSTAWA GADÓW I PŁAZÓW WORLD OF REPTILES: artykuł nr 2571

2006-05-25 14:41:27 Zoologia

Najpiękniejsze i najbardziej interesujące gady i płazy zostaną zaprezentowane w ponad 100 znakomicie oddających środowisko naturalne terrariach. To jedyna okazja obejrzenia ponad 300 niepowtarzalnych, żywych zwierząt które pochodzą z najodleglejszych zakątków naszego globu. Zwinne Leguany, dumne Warany wspierające się na niskopiennej roślinności tropikalnej dżungl, kolorowe żaby i jadowite ropuchy rechoczące w dusznych oparach puszczy podzwrotnikowej, niesamowite pająki przemykające się po parzących piaskach pustyni i ogromne węże, jak Pyton czy Anakonda, groźnie znieruchomiałe w oczekiwaniu na swoją zdobycz.

 Otwiera się tajemniczy świat gadów i płazów. Zapierającą dech w piersiach grą barw oraz oryginalnym pięknem, oczarowują te stworzenia wszystkich odwiedzających nasz pokaz.

„World of Reptiles“ pozostałby jednak tylko największą w Europie i wspaniale zaprojektowaną wystawą egzotycznych stworzeń, gdyby nie obecność jej twórcy Petera Rieth z Niemiec, bardziej znanego jako „Reptile Hunter” (Łowca Gadów). Swoimi (tłumaczonymi na żywo) gawędami i pokazami, przybliża nam sekrety życia gadów i płazów. Nawet ponad 4 metrowej długości Boa Dusiciel, czy żarłoczny Aligator z Mississippi stają się w jego rękach tak łagodne, że nawet dzieci mogą je pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcia, wyglądające jak pamiątka z wyprawy w najbardziej niedostępne miejsca Ziemi. W swoich pełnych napięcia, a jednocześnie niezmiernie pouczających opowieściach, przedstawia te często przerażające stworzenia w zupełnie innym świetle, pozbawiając nas lęku przed jedynymi w swoim rodzaju zwierzętami naszej planety.

Wystawa ma wartość edukacyjną odbędą się specjalne prezentacje i będzie można wysłuchać opowieści p. Petera Rieth – łowcy wszystkich okazów.

Ogranizatorzy zapewniają fotografa, który zrobi indywidualne zdjęcia z trzymanymi w rękach egzotycznymi zwierzętami (do odbioru przy wyjściu z wystawy).

Rezerwacja biletów i informacja – 0507-811-693, 0507-811-694 lub 0510-777-952

Wystawa czynna w dniach 27.05 - 11.06.2006, codziennie od godz. 10 do 20.

Cena: grupowy 10.00 zł normalny 15.00 zł ulgowy 12.00 zł

Źródło: NaszeMiasto.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii