Królowa Drzew - najlepsza na festiwalu filmowym w Augustowie


Królowa Drzew - najlepsza na festiwalu filmowym w Augustowie: artykuł nr 3513

2006-10-12 00:35:37

Film Królowa Drzew autorstwa filmowców z Wielkiej Brytanii zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów. Nagrodę honorową festiwalu zdobyła miłośniczka przyrody z Podlasia Simona Kossak. Nagrody główne powędrowały do filmowców z Niemiec, najliczniejszych uczestników festiwalu.

Tegoroczne spotkanie z naturą w oku kamery odbyło się w Augustowie. Przez 4 dni jury przyglądało się 30-stu produkcjom autorów z różnych stron świata. Filmowcy z Wielkiej Brytanii, Grand Prix festiwalu zdobyli po raz kolejny. - To najlepsi znawcy przyrody afrykańskiej na świecie – tak o autorach filmu „Królowa Drzew” mówi przewodniczący jury, Maciej Faflak.

Jury festiwalowe przyznało także 3 nagrody główne – wszystkie trafiły do filmowców niemieckich. Jedną z nich zdobył Christoph Boekel za film „Napromieniuj i zapomnij”, mówiący o katastrofie w Czarnobylu w jej 20-tą rocznicę. Kolejne nagrody dostali Jan Haft autor filmu : „Łąka” oraz Tobias Mennle za „Bobaki Kazachstanu”. Natomiast nagrody tzw. specjalistyczne trafiły do Simony Kossak za film „Motyle” i Herberta Ostwalda za „Żart Ewolucji”. Swojego zwycięzcę wybrała też publiczność – został nim autor „Baranków nad Polskimi Bagnami” Wieland Lippoldmuller.

Źródło: Radio Nadzieja/Wrota Podlasia

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z