Dzień Ryby


Dzień Ryby: artykuł nr 3951

2006-12-19 23:31:56 Zoologia

20 grudnia: Dzień Ryby, który pod hasłem "Bóg się rodzi, karp truchleje" obchodzić będzie m.in. Stowarzyszenie "Empatia". W Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim na ulicach pojawi się młodzież z ulotkami nawołującymi do oszczędzenia cierpień karpiom. W dniu tym, podczas akcji ulicznych zorganizowanych w polskich miastach, uczestnicy starają się uświadomić społeczeństwu, że ryby nie są przedmiotami i również czują ból. Protesty często mają formę marszów milczenia, a niekiedy połączone są z wypuszczaniem do rzek kupionych karpi.

Data obchodzenia tego dnia w okolicach Wigilii ma nakłonić do zastanowienia się nad niehumanitarnym, tylko ze względu na tradycję, traktowaniem żywych karpi w punktach sprzedaży.

Źródło:  Dziennik Łódzki, Wikipedia, iw

 

Zobacz też:

  • Akcja ekologów: Jeszcze żywy karp - O humanitarne traktowanie karpi przed Bożym Narodzeniem apelowali w centrum Bielska- Białej ekolodzy ze stowarzyszenia Klub Gaja.
  • Protest przeciw męczeniu karpi - Akcja odbyła się pod hasłem: "Jeszcze żywy karp". Ekolodzy kupowali karpie od sprzedawców i namawiali bielszczan, ...
  • Bądź ludzki dla karpia - Ekolodzy nakłaniają Polaków, aby kupowali żywe karpie i wypuszczać na wolność. Protestują w ten sposób przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu tych ryb przed ...

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii