Odkryto nową orchideę


Odkryto nową orchideę: artykuł nr 3959

2006-12-21 00:57:34 Botanika

Nowy gatunek orchidei, o liściach w kolorze buraka i białym kwiecie, odkryto w górach w Afryce Południowej. Nową orchideę z rodzaju Disa odkryto w pobliżu szczytu Sneeuberg (2026 m n.p.m.), najwyższej góry w paśmie Cederberg w Kraju Przylądkowym. Kiedy po raz pierwszy sfotografowano ją w 2004, eksperci nie byli w stanie jej zidentyfikować i do listopada tego roku orchideę okrywała tajemnica. Pod koniec listopada zespół badaczy znalazł w górach około 40 takich roślin.

Flora przylądkowa dała ponad 1000 gatunków roślin ozdobnych, takich jak kliwia, pelargonia, gerbera, mieczyk, amarylis, frezja i liczne rośliny gruboszowate. Orchidee należą do największej rodziny kwitnących roślin na świecie (storczykowate).

Źródło: PAP (storczyki)

 

Zobacz też:

  • Storczyki w dżungli - W sali wystawowej łódzkiego Ogrodu Botanicznego wyrosła zaaranżowana dżungla, aw niej 150 gatunków i odmian egzotycznych orchidei. To wystawa pt.
  • WWF odkrywa storczyki - W lasach deszczowych Papui Nowej Gwinei, pracownicy międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF odkryli 28 nowych gatunków storczyków.
  • Palmiarnia pełna storczyków - 100 gatunków i odmian storczyków można od dzisiaj oglądać na wystawie w łódzkiej Palmiarni. 200 prezentowanych kwiatów pochodzi z tutejszej kolekcji oraz ze ...
  • Kwiatowi oszuści seksualni - Drahaca glyptodon, australijski storczyk, naśladuje je. ... Dwulistnik, storczyk europejski, naśladuje natomiast wyglądem samice pszczoły. ...

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z botaniki