Zwierzęta pod prysznicem


Zwierzęta pod prysznicem: artykuł nr 2820

2006-06-27 13:17:34 Zoologia

Gdyby mierzyć to ilością wypijanych płynów, czerwcowe upały najbardziej doskwierają słonicom z łódzkiego zoo, Magdzie i Indii. Każda z nich wypija ponad 250 litrów wody dziennie - podaje Express Ilustrowany. Podczas upałów ich zapotrzebowanie na płyny jest tak duże, że trzeba je poić bieżącą wodą podawaną z węża prosto do pysków. Tak gaszą pragnienie dwa razy dziennie i każda wypija wtedy od kilkudziesięciu do stu litrów – mówi kierująca działem dydaktycznym zoo Aniela Gracz. Poza godzinami pojenia, słonice do woli popijają wodę z basenu przy słoniarni. Podczas upałów zawsze jest pełen wody, by mogły się w niej chłodzić. Słonice chętnie korzystają z chłodnych kąpieli. Z upodobaniem zażywają też pryszniców, które raz lub dwa razy dziennie urządzają im opiekunowie.

Również pracownicy schroniska dla zwierząt w Pabianicach polewają wodą psy, aby choć trochę ułatwić czworonogom znoszeniu upału. "Taki prysznic robię psiakom kilka razy dziennie" – mówi Magdalena Alagierska."Zraszam również dachy psich bud i betonowe posadzki" - dodaje.

Jak informuje "Express Ilustrowany", psy w czasie upałów wypijają podwójną ilość wody. Średnio jest to ponad 6 litrów na jednego psa.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii