Ekologiczne autobusy na ulicach Olsztyna


Ekologiczne autobusy na ulicach Olsztyna: artykuł nr 4011

2007-01-04 14:36:53 Ekologia

Na ulice Olsztyna wyruszyło osiem przegubowych autobusów Solaris Urbino 18. Są to pierwsze w Polsce autobusy z silnikiem Diesla spełniające normę emisji spalin euro 5 - informują służby prasowe firmy Solaris Bus&Coach. Autobusy mogą zabrać na pokład ponad 150 pasażerów, w tym 47 na wygodnych miejscach siedzących.

Pojazdy zostały kupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie w ramach projektu pt. „Modernizacja infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Solarisy Urbino dla Olsztyna są pierwszymi w kraju pojazdami komunikacji miejskiej wyposażonymi w silniki spełniające normę emisji spalin euro 5, która zacznie być wymagana przez regulacje europejskie dopiero od października 2009 roku. Każdy pojazd wyposażony jest w system monitoringu, który umożliwi np. identyfikację osób zakłócających porządek lub niszczących pojazd.

Solarisy są autobusami w pełni niskopodłogowymi, wyposażonymi dodatkowo w funkcję „przyklęku” ułatwiającego wsiadanie i wysiadanie z pojazdu w szczególności osobom niepełnosprawnym.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce (ekologiczne autobusy)

 

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii