Poznański Festiwal Nauki i Sztuki


Poznański Festiwal Nauki i Sztuki: artykuł nr 49068

2011-03-11 14:51:08 Ciekawostki

Już po raz XIV Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza Państwa do udziału w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach tegorocznej edycji festiwalu wszystkie uczelnie biorące udział przygotowały ponad 300 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach. To wspaniała okazja do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nowego.

Poprzez organizację Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki chcemy przybliżyć Państwu naukę, problemy i korzyści, jakie z niej płyną, pokazać postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki rozwoju. Zdrowy tryb życia, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt oraz nowoczesne narzędzia pomagające nam badać otoczenie to tylko mały fragment atrakcji, które czekają na Państwa w tym roku. Festiwal jest również niezwykłą sposobnością do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, która może w przyszłości okazać się idealnym miejscem do zgłębiania wiedzy i rozwoju zainteresowań.

Imprezy festiwalowe odbędą się w tym roku w 12 miejscach. Inauguracja festiwalu, dziewięć wykładów oraz sześć prezentacji kół naukowych, podobnie jak imprezy Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej i Polskiej Akademii Nauk, odbędą się w budynku Polskiej Akademii Nauk przy ul. H. Wieniawskiego 17/19.

29.03.2011 r. Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
będziecie Państwo mogli wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w:

  • budynku Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska,
  • Kolegium im. K. Gawęckiego,
  • Kolegium Zembala,
  • Collegium Maximum,
  • budynku Wydziału Technologii Drewna,
  • budynku Katedry Mikrobiologii Ogólnej i Środowiskowej,
  • Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Centrum Kultury Fizycznej.
>> PROGRAM Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu <<

Dzięki patronatowi Kolegium Rektorów Miasta Poznania oraz wsparciu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego festiwal jest także okazją do promocji szkół wyższych i ośrodków naukowych, a współdziałanie w jego przygotowaniu osób z różnych uczelni sprzyja współpracy i integracji całego środowiska akademickiego.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oferuje wiele fascynujących tajemnic, które mogą Państwo odkryć razem z nami.

Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo w programie propozycje odpowiadające waszym zainteresowaniom, które dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy!

http://www.up.poznan.pl/promocja/festiwal2011/

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek