II edycja konkursu fotograficznego Złap Zająca


II edycja konkursu fotograficznego Złap Zająca: artykuł nr 5555

2008-03-25 14:47:28 Ekologia

Rozpoczyna się II edycja konkursu fotograficznego Złap Zająca, którego organizatorem jest Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” a pomysłodawcą Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna.

Konkurs fotograficzny „Złap Zająca” to akcja polowania na nietypowe i czułe miejsca Ziemi. Rywalizacja ta ma za zadanie integrację środowiska branżowego i załóg pracowniczych 37 firm skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska” we wspólnym celu, jakim jest ochrona środowiska, edukacja poprzez poznanie świata zwierząt i roślin w ich ekosystemie oraz uwrażliwienie na potrzebę ochrony przyrody w życiu codziennym.

W I edycji konkursu „Złap Zająca” wzięli udział pracownicy z 13 firm - Realizatorów Programu. Zeszłoroczne doświadczenia wskazują na to, że ciekawe i nietypowe fotografie polskiej flory i fauny można zrobić nawet na terenie zakładu pracy. Fotograficzne polowania na naturę pozwala nie tylko w ciekawy sposób spędzić wolny czas, ale przede wszystkim pozwala poznać do tej pory nieznane obszary naszego otoczenia.

Przez cały czas trwania konkursu na stronie www.rc.com.pl będzie aktualizowany serwis informacyjny „Złap Zająca”, w którym to zawarte będą wszystkie bieżące informacje dotyczące konkursu wraz z informacjami dla mediów oraz uczestników czy galerią zdjęć z I edycji.
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii