XI Małopolska Giełda Agroturystyczna


XI Małopolska Giełda Agroturystyczna: artykuł nr 5579

2008-04-02 23:44:36 Ekologia

W przyszły weekend, tj. w sobotę - 12 kwietnia (od 10.00 do 18.00) oraz w niedzielę - 13 kwietnia (od 09.00 do 15.30), w budynku Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej (przy al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie XI Małopolska Giełda Agroturystyczna.

Agroturystyka staje się coraz modniejszą formą spędzania wakacji i czasu wolnego. Mieszkańcy miast częściej doceniają możliwość odpoczynku na wsi, w kontakcie z naturą. Podczas pobytu w dobrze wyposażonych gospodarstwach agroturystycznych jest możliwość odbywania eskapad rowerowych, konnych, czy żeglarskich, a gospodarze oferują wyroby kuchni regionalnej, sporządzane na bazie naturalnych, zdrowych produktów.

Odbywająca się na terenie Akademii Rolniczej w Krakowie XI Małopolska Giełda Agroturystyczna stwarza możliwość zapoznania się z ofertą wypoczynku w kwaterach agroturystycznych na terenie Małopolski, wybrzeża i innych regionów kraju. Atrakcją będą oferty wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych na Słowacji i Ukrainie. Giełdę uświetnią liczne imprezy towarzyszące jak np.: konkursy z nagrodami, występy zespołów folklorystycznych, prezentacje twórców rękodzieła ludowego oraz degustacje tradycyjnych potraw z różnych regionów Polski.

Organizatorami imprezy są - Akademia Rolnicza w Krakowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne”, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego zs. w AR w Krakowie oraz Małopolska Izba Rolnicza w Krakowie.

Wstęp wolny!
 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii