Biblioteka Praw Zwierząt


Biblioteka Praw Zwierząt: artykuł nr 5689

2008-05-05 13:10:01 Zoologia

W Warszawie powstaje obecnie Biblioteka Praw Zwierząt - przedsięwzięcie o unikalnym charakterze, tworzone wspólnie przez Stowarzyszenia Empatia, Stowarzyszenia Pomocy Królikom i prywatne osoby związane z ruchem praw zwierząt. W bibliotece znajduje się już obecnie około 300 polskich i obcojęzycznych książek i czasopism o tematyce filozoficznej, prawniczej, etycznej, weterynaryjnej, zootechnicznej oraz powieści, poradniki, a nawet baśnie i bajki dla najmłodszych. Literatura w całości dotyczy wyłącznie zwierząt lub relacji człowiek - zwierzę.

W lokalu, oprócz biblioteki, tworzony jest punkt informacyjny Stowarzyszenia Empatia i Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Funkcjonuje tam również mały sklepik z roślinną karmą dla gryzoni, zajęczaków, ptaków i ryb, a także akcesoriami dla zwierząt (żwirkiem, trocinami, sianem, zabawkami, kosmetykami) lub torbami ekologicznymi.

Odbywają się też projekcje filmów oraz planowana jest… nauka gry na pianinie (które już znajduje się w bibliotece i każdy czytelnik może na nim spróbować swoich sił w grze).

Adres: Warszawa, ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 (niedaleko ul. Żytniej, Żelaznej i Okopowej - dojazd: http://www.ztm.waw.pl przystanek "Wola-Ratusz", "Okopowa" lub "Leszno").

Źródło: empatia.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z zoologii