Ludzie-klony. Kopiowanie życia - nowa książka z serii: Pod Lupą Newsweeka


Ludzie-klony. Kopiowanie życia - nowa książka z serii: Pod Lupą Newsweeka: artykuł nr 5922

2008-10-18 12:23:03 Biotechnologia

We wtorek 21 października ukaże się książka "Ludzie-klony. Kopiowanie życia" autorstwa Doroty Romanowskiej, szefowej działu Nauka w redakcji Newsweeka. Wydanie jest częścią serii "Pod Lupą Newsweeka", która prezentuje tematy i sprawy publiczne wymagające szerokiej analizy dziennikarskiej.

Książka Doroty Romanowskiej odpowiada na ważne naukowe i etyczne pytania, które pojawiły się po narodzinach Dolly i rozpoczęciu ery kopiowania materiału genetycznego. Twórca Dolly, Ian Wilmut, przyznał oficjalnie, że teoretycznie nie ma już żadnych przeszkód, by za pomocą tej samej metody, którą zastosował przy kopiowaniu słynnej owcy, sklonować także człowieka. Dorota Romanowska w książce "Ludzie-klony. Kopiowanie człowieka" pyta jednak, czy rzeczywiście tych przeszkód nie ma i czy tworzenie ludzkich kopii nie zniszczy naturalnego porządku świata. Autorka zastanawia się również, czy klonując samych siebie, nie wydajemy wyroku na gatunek ludzki i nie zastępujemy w tej materii Boga.

Książka "Ludzie-klony. Kopiowanie życia" jest dwunastą z serii "Pod Lupą Newsweeka". Wydanie dostępne jest w cenie 9,90 zł w dobrych salonach prasowych oraz na stronie internetowej www.newsweek.pl/podlupa.

Dorota Romanowska jest absolwentką Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 1990 roku w telewizyjnym dzienniku "Obserwator". Pod koniec 1992 roku rozpoczęła współpracę z działem Zdrowie tygodnika "Wprost", a w 2001 roku przeszła do tworzącego się właśnie tygodnika "Newsweek Polska". W "Newsweeku" pracowała najpierw jako dziennikarz, potem zastępca szefa działu Nauka, a od 2003 roku jako samodzielny szef tego działu. W 2007 roku Dorota Romanowska została powołana w skład Rady Upowszechniania Nauki przy Prezydium PAN na kadencję 2007-2010.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii