Ruszyła strona ekologicznego programu: Centrum z Klimatem


Ruszyła strona ekologicznego programu: Centrum z Klimatem: artykuł nr 5953

2008-11-07 15:12:48 Ekologia

25 października, wraz z inauguracja programu Centrum z Klimatem ruszyła strona internetowa www.centrumzklimatem.pl .

Znajdują się tam użyteczne informacje na temat segregowania odpadów i elektrośmieci. Dowiadujemy się z niej także, co to znaczy sozologia lub zrównoważony rozwój, czy jak długo rozkłada się guma do żucia. Dzięki testowi sprawdzimy, czy sami potrafimy dbać o klimat oraz jak na co dzień możemy chronić środowisko. Poprzez stronę będziemy mogli również przyłączyć się do Programu, oddając głos na Deklarację Ekologiczną.

„Centrum z Klimatem” to pierwszy w Polsce długofalowy program ekologiczny dla sieci centrów handlowych. Obejmie wszystkie centra (Warszawa, Bytom, Toruń, Białystok, Pila) należące do Atrium European Real Estate, a zarządzane przez Manhattan Real Estate Management.

Podstawą Programu jest tzw. „mała ekologia” – założenie, że nawet niewielkie działania podejmowane przez każdą osobę mają wpływ na ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko. Fundamentem „Centrum z Klimatem” jest Deklaracja Ekologiczna, czyli zbiór 10 najważniejszych zasad określających proekologiczne zachowania.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii