DNA - Encyklopedia życia


DNA - Encyklopedia życia: artykuł nr 6065

2009-01-06 13:43:35 Biotechnologia

W dniach 3-5 kwietnia 2009 roku odbędzie się w Warszawie druga edycja imprezy popularyzującej biotechnologię pod hasłem DNA - Encyklopedia życia. Patronat Generalny nad tym wydarzeniem ponownie objęła Polska Federacja Biotechnologii, natomiast Patronat Honorowy objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański oraz Prezes Polskiej Federacji Biotechnologii prof. dr hab. Tomasz Twardowski. Oficjalnymi Partnerami przedsięwzięcia są Koło Naukowe Biotechnologów „KNBiotech”, działające przy Międzywydziałowym Studium Biotechnologii w SGGW, Szkoła Festiwalu Nauki oraz Fundacja BioEdukacji.

DNA - Encyklopedia ŻyciaPoprzednie Warsztaty, które odbyły się w dniach 25-29 kwietnia 2007 roku, okazały się ogromnym sukcesem - zgromadziły przez 5 dni prawie 2500 uczestników z całej Polski.

    W programie „DNA - Encyklopedia życia” przewidzianych jest 11 otwartych wykładów, interaktywne pokazy, prezentacje i ekspozycje. Tematem przewodnim będzie „Historia biotechnologii – od starożytności do XXI wieku”. Wykłady odbędą się w ramach „Spotkań z biotechnologią” i podobnie jak przy poprzedniej edycji wygłoszą je znane autorytety, specjaliści z różnych gałęzi biotechnologii oraz popularyzatorzy nauki.

    Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami takimi jak praca biotechnologa w laboratorium, GMO oraz zastosowania analiz DNA w naszym codziennym życiu. W ramach zajęć interaktywnych goście będą mogli samodzielnie wyizolować DNA z owoców, bądź obejrzeć własne komórki pod mikroskopem. Impreza jest skierowana do wszystkich ciekawych nauki, bez względu na wykształcenie i wiek. Wstęp na wszystkie części imprezy będzie bezpłatny.

Joanna Szlichcińska

Zobacz też:

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii