Wiosna w Ogrodzie Botanicznym


Wiosna w Ogrodzie Botanicznym: artykuł nr 6205

2009-04-08 09:52:23 Ciekawostki

Za oknem słońce, a wiosenny Ogród Botaniczny w Krakowie na spacer jak znalazł. Wieczorami warto jednak zajrzeć w ten zakątek Ogrodu, w którym krzewią się nie rzadkie kwiaty i drzewa, ale poezja w niecodziennych aranżacjach.

W sobotni wieczór, 25 kwietnia 2009 roku o godzinie 18.00 piwnicę Ogrodu wypełnią słowa poezji i dźwięki kompozycji młodych artystów. W kolejnej odsłonie programu poetycko-muzycznego z cyklu Poezja i Muzyka w Ogrodzie pt. „Rocznik dziewięćdziesiąty w Ogrodzie” Violetta Zygmunt będzie gościć debiutujących poetów i młodego gitarzystę, Joachima Kołpanowicza. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Zechenter-Spławińska.
 
Kolejne, majowe spotkanie z Januszem Szuberem rozpocznie słowem o jego twórczości Wojciech Ligęza. Tradycyjnie, spotkanie 30 maja 2009 roku rozpocznie się o godzinie 18.00 w piwnicy Ogrodu Botanicznego.
 
Inspiracji poetyckich można szukać wszędzie, ale na przełomie wiosny i lata najlepiej wsłuchać się w przyrodę. Program kolejnego wieczoru poetyckiego, który odbędzie się 13 czerwca 2009 roku, powstał głównie z inspiracji lwowskimi parkami. W roli głównej wystąpi poeta i tłumacz Aleksander Gordon ze Lwowa.
 
Spotkania z cyklu Poezja i Muzyka w Ogrodzie rozpoczynają się zawsze o 18.00 w piwnicy Ogrodu przy ul. Kopernika 27. Na wszystkie wieczory zaprasza autorka scenariuszy i prowadząca spotkania – Violetta Zygmunt.
 

M. Jakubczak 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek