Kraków: Spotkanie na UJ z dr. Jamesem D. Watsonem


Kraków: Spotkanie na UJ z dr. Jamesem D. Watsonem: artykuł nr 5806

2008-06-18 00:27:39 Ciekawostki

Zapraszamy na spotkanie z dr. Jamesem D. Watsonem, współodkrywcą struktury DNA i laureatem Nagrody Nobla, które odbędzie się 27 czerwca o g. 16 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wprowadzenia dokona prof. Wacław Szybalski. Dr Watson przyjeżdża na zaproszenie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

Spotkanie na UJ z dr. Jamesem D. Watsonem

        James Dewey Watson (ur. 6 kwietnia 1928 w Chicago, Illinois, USA), genetyk i biochemik amerykański. W marcu 1953, mając 25 lat, wraz z F.H.C. Crickiem i Rosalind Franklin, opracował w Laboratorium Cavendisha model budowy przestrzennej podwójnej helisy DNA, za co, wraz z Crickiem i M.H.F. Wilkinsem, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii za rok 1962.
        W latach 1958–1976 profesor Uniwersytetu Harvarda w Cambridge, od 1968 do przejścia na emeryturę w 2007, dyrektor Cold Spring Harbor Laboratory w Nowym Jorku. Członek m.in. Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie.
        James Watson był jednym z pomysłodawców i został pierwszym szefem programu The Human Genome Project, który miał za zadanie zsekwencjonowanie całego genomu człowieka.

Wikipedia

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek